HomeŽivotní stylNa tyto rostliny nesahejte, nechte je přezimovat - agronom pojmenoval zeleninu, kterou...

Na tyto rostliny nesahejte, nechte je přezimovat – agronom pojmenoval zeleninu, kterou není třeba vykopávat

Agronom Pjotr Sinkovskij pojmenoval druhy rostlin, které není třeba na podzim vykopávat.Mezi zeleninu, kterou lze bez obav ponechat na záhonech na zimu, patří různé druhy zelenin, trvalek a kořeninových rostlin odolných vůči zimě.

Mezi zelené rostliny patří petržel, celer a mangold, které není třeba vykopávat – vzejdou jako první a poskytnou vám brzkou úrodu.

Z trvalek to jsou máslovka, pažitka, pažitka, křen, rebarbora a šťovík.Kromě toho můžete na zimu bez obav nechat v zemi mátu, meduňku, oregano, kočičí mátu, estragon, stejně jako kořenové plodiny – mrkev, daikon, pastinák, topinambur.

Sinkovsky poznamenal, že i když jsou rostliny ponechány na lůžkách k přezimování, mohou potřebovat úkryt, který je ochrání před chladem.K tomuto účelu se používají různé materiály, jako jsou netkané textilie, plastové fólie, lapnik a mulč, uvádí společnost AiF.

Již dříve vyšlo najevo, do jaké doby je nutné na podzim zalévat rostliny na dači.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten