HomeŽivotní stylNaše babičky je dodržovaly: 5 nejlepších novoročních tradic - přinášejí štěstí a...

Naše babičky je dodržovaly: 5 nejlepších novoročních tradic – přinášejí štěstí a zdar

S blížícím se Novým rokem stojí za to připomenout si top tradice, které dodržovaly naše babičky a dědečkové.Věřili, že tyto zvyky a rituály přinesou do domova štěstí, štěstí a lásku.

Nechte nepořádek – podle přesvědčení byste na Nový rok neměli uklízet dům, abyste neodplašili štěstí.Veškeré smetí můžete 1. ledna klidně vyhodit a v hlavní noc roku by mělo zůstat ve zdech vašeho obydlí.

Cestou si zajděte k bankomatu, protože o svátku byste měli mít peníze v kapse.Protože dnes všichni používají karty, nezapomeňte si vybrat nějakou hotovost a rozdělit ji do domácnosti.To je považováno za záruku prosperity v příštím roce.

Polibte svou oblíbenou osobu, abyste ji políbili, a to po celý příští rok.

Foto: Konstantin Kokoškin/globallookpress.com.

Těsně před půlnocí otevřete okna dokořán.Pověra radí udělat to i v chladných dnech, aby starý rok vyšel ven a nový vstoupil dovnitř.Je to prastarý zvyk, který také naplní dům čerstvým vzduchem a umožní vám vyvětrat byt po vaření.

Ukončete rok příjemnou tradicí hlasitého odpočítávání a polibku své milované osoby do zvonkohry.’Polib toho, koho chceš líbat dál,‘ říká staré přísloví.Přinese vám to radost a teplo na začátku nového roku, píše Country Living.

V noci z 1. na 2. ledna si udělejte pořádný rámus.Lidé dříve stříleli z děl a kanónů, zvonili zvony a bouchali do kovových předmětů.Pokud nejste myslivec nebo zvoník, stačí odpalovat ohňostroje, aby byl nadcházející rok veselý a úspěšný.

Mimochodem, jeden právník nedávno Rusům připomněl, že ohňostroj se nesmí odpalovat všude, jinak hrozí, že na Silvestra dostanete pokutu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten