HomeŽivotní stylNatřete pohovku krémem na ruce: až uvidíte výsledky, budete překvapeni

Natřete pohovku krémem na ruce: až uvidíte výsledky, budete překvapeni

Krém na ruce může být záchranou v každodenním životě.Nejednou se může hodit, pokud na čalouněném nábytku najdete skvrnu.Například jste si všimli, že na pohovce a křesle někdo zanechal stopy po biroku.V takovém případě použijte tento jednoduchý, ale velmi účinný kutilský trik.

Stačí nanést krém na skvrnu a zbytky přípravku odstranit papírovým ubrouskem.Tento úkon opakujte, dokud inkoust z nábytku nezmizí.

Tato metoda si samozřejmě neporadí s jinými typy skvrn.Na každou skvrnu existuje jiný účinný prostředek.Například krev lze odstranit roztokem octa.Stačí rozmíchat dvě polévkové lžíce prostředku v litru vody.Roztok naneste na vatový kotouč a znečištění dobře otřete a poté osušte.

Roztok octa by měl být nastříkán na čalouněný nábytek, abyste se zbavili skvrn od krve.

Foto: freepik.com/freepik.com.

Pokud na čalouněném nábytku objevíte skvrny od vína, budete potřebovat jedlou sodu.Tento prášek se v domácnosti často používá jako čisticí prostředek.Jednoduše nasypte jedlou sodu na skvrnu a nechte ji hodinu působit, poté ji odstraňte.Mezitím je sůl vynikajícím prostředkem na mastné skvrny.Použijte stejný postup jako u jedlé sody a skvrna zmizí.

Již dříve vyšlo najevo, jak vyprat mastné skvrny z kuchyňského nábytku.

Podle materiálů portálu ‚TUT News‘.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten