HomeŽivotní stylNervozita je hračka: 3 způsoby, jak snížit stres v práci

Nervozita je hračka: 3 způsoby, jak snížit stres v práci

Psycholožka Alyona Makarova exkluzivně pro portál ‚Pozor, zprávy!‘ prozradila, jak snížit stres v práci.Nervozitu jako mávnutím ruky odstraníte, pokud použijete tyto tři tipy.

Nejprve je třeba formulovat smysl své práce.Kvalitní odpověď na otázku ‚Proč to dělám?‘ vám dodá sílu a energii pro prožívání nejrůznějších situací.

‚Přemýšlejte o tom, jaký přínos přinášíte lidem, jak vaše práce ovlivňuje ty, kteří pracují po vašem boku, a ty, kteří jsou nakonec spotřebiteli výsledného produktu nebo služby,‘ říká Makarova.

Je důležité, aby vaše pracoviště bylo co nejpohodlnější.

Foto: pxhere.com.

Psycholog také radí, aby vaše pracoviště bylo co nejpohodlnější a estetické.Uspořádejte prostor tak, aby bylo příjemné v něm pobývat.Nepořádek, nepohodlné uspořádání nástrojů potřebných při práci, drobné rozbití – to vše na sebe upozorňuje a vyvolává podráždění.

Závěrem psycholog nabádá, abyste se na schůzky s klienty, partnery, kolegy, zaměstnanci a nadřízenými připravovali předem.Vžijte se mentálně na místo osoby, se kterou budete komunikovat.Přemýšlejte o tom, co by ho mohlo zajímat, jaká může mít očekávání a v jakých mezích existují vaše dohody.Čím lépe si promyslíte budoucí otázky a odpovědi, tím menší je pravděpodobnost, že budete zaskočeni.

Již dříve američtí vědci jmenovali potraviny, které vám pomáhají přežít stres.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten