HomeZajímavéNesdílejte tato čísla: jak udržet svůj účet v bezpečí při aktivaci nového...

Nesdílejte tato čísla: jak udržet svůj účet v bezpečí při aktivaci nového zařízení v aplikaci Rakuten Viber

Každý se pravidelně setkává s nutností vyměnit svůj smartphone za novější model a přeinstalovat aplikace a messengery.Možná jste se s tím již také setkali a víte, že při pokusu o otevření účtu v aplikaci Rakuten Viber z nového zařízení přichází ověřovací kód – tento mechanismus je určen k zabezpečení vašeho účtu.Měli byste však být opatrní, například pokud obdržíte ověřovací kód, který jste si nevyžádali.Je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a kód nikomu nesdělovat, abyste se ochránili před podvodníky.

Pozor na metodu, kterou se podvodníci snaží získat osobní údaje uživatelů messengeru.Má to co do činění s aktivačními kódy z příchozích hovorů nebo SMS.

Chcete-li získat aktivační kód Rakuten Viber na novém zařízení, můžete požádat o příchozí hovor nebo zvolit aktivaci prostřednictvím SMS.Útočníci se mohou pokusit použít tuto metodu: vyžádat si hovor nebo SMS s aktivačním kódem na vaše telefonní číslo, poté vás kontaktovat a podvodně se pokusit získat kód pod různými záminkami.

Podvodník může například tvrdit, že vaše karta bude zablokována, pokud mu nesdělíte heslo, nebo že jste vyhráli cenu, ale k jejímu získání – musíte sdělit kód.Tímto způsobem mohou ovládnout účty uživatelů a získat citlivé a osobní údaje.Chránit se v této situaci je velmi jednoduché.Buďte ostražití a neposkytujte ověřovací údaje z messengerů cizím osobám.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten