HomeZajímavéNespěchejte s vyhazováním starých dveří: 7 využití pro váš domov a domácnost

Nespěchejte s vyhazováním starých dveří: 7 využití pro váš domov a domácnost

Staré interiérové dveře se po renovaci často ukáží jako zbytečné.Je škoda je vyhodit, ale najít pro ně využití může být obtížné.Kreativní přístup však umožňuje proměnit nepotřebnou věc v originální prvek interiéru.

Za prvé, staré dveře lze použít jako rám obrazu.Jejich vymalováním a dekorováním v tónu interiéru získáme na stěně stylovou kompozici.Pokud se vám nelíbí, můžete je vždy vyměnit, protože ztráta je minimální.

Za druhé, dveře budou skvělým základem pro nestandardní regály a police.Přidáním dekorativních prvků vytvoříte jedinečný design pro ukládání věcí.Dveře můžete také rozříznout na polovinu a vytvořit rohové police, čímž ušetříte místo.

Za třetí můžete ze starých dveří udělat stůl.K tomu je třeba připevnit nohy nebo přidat skleněnou desku stolu.Takový neobvyklý stůl se stane jasným akcentem v interiéru.

Za čtvrté, jednoduchým, ale účinným řešením je vyrobit dveře čelo postele.Stačí ho natřít a sladit s interiérem ložnice.

Za páté, takové dveře lze natřít a vložit do nich zrcadlo.Při šikovném přístupu můžete získat krásný designový kousek se zrcadlovým prvkem!

Za šesté, pokud vám zbylo několik stejných dveří, můžete z nich vytvořit dekorativní panely na celou stěnu.Bude to vyžadovat pečlivou práci při montáži a spojování dveří, ale efekt bude působivý.Na takovou originální výzdobu stěny budete dlouho vzpomínat.

Za sedmé, spojením několika dveří pomocí pantů získáme skládací zástěnu.Lze jej transformovat změnou výšky a šířky.To pomůže zónovat prostor.

Jinými slovy, díky nápaditosti můžete najít mnoho zajímavých způsobů, jak znovu využít staré dveře, místo abyste je po renovaci vyhodili.Je to kreativní řešení, které pomůže vytvořit jedinečný interiér.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten