HomeZajímavéNevyhazujte lesklé časopisy: 16 užitečných využití v domácnosti

Nevyhazujte lesklé časopisy: 16 užitečných využití v domácnosti

Staré lesklé časopisy, které mnoho lidí vyhazuje nebo recykluje, lze ve skutečnosti využít k vytvoření originálních a užitečných věcí vlastníma rukama.Pojďme se podívat na 16 úžasných způsobů, jak využít odpadový papír v dekoraci a domácnosti.

Za prvé, krásné obálky časopisů je někdy škoda vyhodit.Lze je dát do jednoduchých rámečků a pověsit na zeď jako obrázky.

Zadruhé si můžete uplést miniaturní krabičku , do které uložíte své domácí poklady – sponky do vlasů, korálky, prstýnky.K tomuto účelu se nejvíce hodí silné listy časopisů.

Za třetí, jednotlivé listy nebo rozpisy časopisů lze použít jako podložky pod hrnky, vázy, talíře.Budou chránit povrch nábytku.

Za čtvrté, stočením stránek do pevných ruliček a jejich slepením k sobě vznikají legrační zvířecí postavičky.Například psi nebo kočky.Taková řemesla jsou v internetových obchodech žádaná.

Za páté, stohy časopisů mohou sloužit jako základ pro malé stoličky.Doplňují je staré opasky a měkké polštáře.Výsledek je pohodlný a stylový.

Šesté, stočené a slepené stránky se skvěle hodí k výrobě originálních hraček na vánoční stromeček na Silvestra.Úsporný způsob, jak doplnit svou sbírku.

Za sedmé si můžete vyrobit úžasnou dekorativní vázu.K tomu se listy složí do proužků, srolují se do trojrozměrných kruhů a po zaschnutí se slepí do požadovaného tvaru.

Za osmé, srolované a slepené stránky časopisů se výborně hodí k výrobě neobvyklých nádobí a vařeček.Hlavní je pokrýt je ochrannou vrstvou proti vlhkosti.

Za deváté si můžete vyrobit konferenční stolek originálního designu – jako nohy použijte stohy stočených časopisů a zakryjte je skleněným krytem.

Za desáté, z několika stočených časopisů s nalepeným skleněným krytem by mohl vzniknout originální stolek do obývacího pokoje nebo ložnice.

Za jedenácté, z tlustých lesklých stránek lze vyrobit robustní koše.Poslouží jako stylový úložný prostor pro oblečení, hračky a další drobnosti.

Po dvanácté si můžete vyrobit jednoduchý, ale stylový organizér pro ukládání tužek, propisek , kancelářských sponek a dalších drobností.Bude zaujímat důstojné místo na vašem pracovním stole.

Za třinácté, listy stočené do těsných trubek lze použít k ozdobení běžných květináčů.Vytvoří neobvyklou strukturu a vzor.

Za čtrnácté, stejné trubky dobře poslouží také jako rámy pro zrcadla nebo rámy obrazů.Bude to stylové a levné.

Za patnácté, pomocí slepených a stočených stránek můžete vyrobit trojrozměrná ozdobná písmena do interiéru.Často se používají k výzdobě stěn.

Za šestnácté je velmi pracné, ale účinné zdobit stěny samotnými listy časopisů.Ty se stočí do těsných ruliček a jeden po druhém se přilepí na zeď.Výsledný vzor je jedinečný.

Jak vidíte, staré časopisy lze velmi kreativně a různorodě využít k vytvoření užitečných a krásných věcí v domácnosti vlastníma rukama.Ukažte svou fantazii a lesk vám bude dlouho sloužit!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten