HomeZajímavéNevyhazujte nepotřebné formy na led: 8 základních využití pro vaši domácnost a...

Nevyhazujte nepotřebné formy na led: 8 základních využití pro vaši domácnost a kuchyň

Často se v naší domácnosti vyskytují zdánlivě zbytečné drobnosti, které příliš často nepoužíváme.Skvělým příkladem jsou obyčejné plastové formičky na led.S jejich pomocí můžete vytvořit spoustu praktických a užitečných věcí do domácnosti i na daču.

Stačí však projevit trochu fantazie a i ty nejnepatrnější předměty mohou najít druhý život a stát se skutečně užitečnými.V této publikaci vám prozradíme 8 originálních nápadů, které vám umožní podívat se na formy na led zcela novým způsobem.

Zaprvé, vaničku lze použít k výrobě miniaturních forem pro řemeslné práce z hlíny, cementu , papírmašé nebo dokonce domácích svíček.Stačí do buněk nalít požadované materiály a počkat, až ztuhnou.

Zadruhé lze zásobník použít k výrobě krmítka pro ptáky.Přihrádky naplňte krmivem pro ptáky, do rohů vyvrtejte otvory, navlékněte provaz a zavěste na stromy.

Za třetí, zásobník na led skvěle poslouží jako paleta na malování a další výtvarný materiál.Přihrádky jsou ideální pro uložení různých barev.A tím, že je celý chráněn potravinářskou fólií, můžete barvy uchovávat po dlouhou dobu.

Za čtvrté, pomocí zásobníku můžete vytvořit stylové a originální LED žárovkové světlo.Vyvrtejte do článků otvory, přeložte zásobník do tvaru písmene U a otevřené části zakryjte kousky podložky na krájení – máte hotové stínítko!

Za páté, podnos pomůže uspořádat skladování drobné bižuterie uspořádáním prstýnků, náušnic a broží.Několik zásobníků lze umístit jeden na druhý a přikrýt víkem.

Za šesté můžete zásobník použít k dlouhodobému zmrazení aromatických bylin pro pozdější použití při vaření.Bylinky nasekejte, naaranžujte do buněk, naplňte vodou nebo olejem a vložte do mrazničky.

Za sedmé, vyzbrojeni podnosem můžete vytvořit zajímavou dekorativní výstavu umělých rostlin.Sukulenty pevně sevřete do buněk, zarámujte je a zavěste na zeď.

Za osmé, zásobník na led se bude hodit i milovníkům řemesel.Jeho přihrádky jsou ideálními úložnými nádobami na šicí potřeby , korálky, stuhy a další drobné předměty.

Jak vidíte, jednoduchý a všední zásobník na led může mít ve skutečnosti obrovský potenciál využití v různých situacích v domácnosti.Zkuste realizovat předložené nápady a zdánlivě nepotřebný předmět se pro vás stane skutečným objevem!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten