HomeŽivotní stylNevyhazujte peníze ani za ty koupené v obchodě: pěstitelé na dače se...

Nevyhazujte peníze ani za ty koupené v obchodě: pěstitelé na dače se nechali slyšet, jak na svých pozemcích pěstují avokádo

Nikita Čaplin, šéf Svazu dačniků Moskevské oblasti a poslanec Státní dumy, poradil Rusům, jak pěstovat avokádo na svých dačích.Politik doslova vyzval obyvatele dači, aby tuto metodu vyzkoušeli.

Když si na svém pozemku vypěstujete avokádo, nebudete muset utrácet za ovoce v obchodě.

‚Takže koupíme zralé avokádo a vyjmeme z něj pecku.Povím vám o metodě klíčení ve vodě, je účinná.

Ve střední části semínka uděláme tři nebo pět otvorů párátky a zavěsíme ho nebo položíme nad sklenici s vodou.Upozorňujeme, že semínko by nemělo být ponořené ve vodě a je důležité nechat vpichy suché,‘ vysvětluje odborník.

Vodu je třeba měnit každé dva dny a zhruba za měsíc se objeví první kořínky.Když dorostou do výšky čtyř centimetrů, je semínko připraveno k zasazení do květináče.

Sazenice s uzavřeným kořenovým systémem lze na pozemek vysazovat již na jaře. Chaplin doporučuje nasypat 40 cm humusu a vše utužit.Rostlinu je třeba hojně zalévat a v případě mrazů ji přikrýt.

‚Chcete-li získat plody, musíte se k avokádovníku chovat šetrně.Lepší je pěstovat ho ve skleníku, ale efekt nebude rychlý, první avokádo můžete ze stromu utrhnout až po třech letech.

Pravidelně mulčujeme půdu v jamkách, v létě každé tři týdny přihnojujeme sazenice komplexními hnojivy, v případě zahušťování koruny ji prořezáváme a odstraňujeme slabé větve,‘ cituje odborník LIFE.

Již dříve vyšlo najevo, co je při pěstování rajčat kategoricky zakázáno.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten