HomeZajímavéNevyhazujte plastové lahve: vyzkoušejte těchto 7 způsobů použití doma i v přírodě

Nevyhazujte plastové lahve: vyzkoušejte těchto 7 způsobů použití doma i v přírodě

Plastové lahve se staly nedílnou součástí našeho života, ale po použití často končí v popelnicích a znečišťují životní prostředí.Miliony tun plastů každoročně končí ve světových oceánech a způsobují nenapravitelné škody mořskému životu.

Tento problém však lze vyřešit použitím trochy kreativity a šetrnosti.Recyklace plastových lahví nejen pomůže šetřit přírodu, ale také vám umožní vytvořit vlastníma rukama užitečné a krásné věci do domácnosti.

Za prvé, z plastových lahví můžete vyrobit originální vázy a květináče.Rozřízněte láhev napůl, ozdobte ji podle svého vkusu a voilá stylová a ekologická dekorace je hotová!

Za druhé, plastové láhve jsou skvělými květináči pro sazenice.Stačí je rozříznout napůl a udělat do nich drenážní otvory.

Za třetí, nevyhazujte plastová víčka od lahví – jsou z nich skvělé horké podložky.Slepte je k sobě a natřete je svou oblíbenou barvou.

Za čtvrté, plastové lahve jsou ideálním materiálem pro vytváření vertikálních zahrad.Vyvrtejte do nich otvory, naplňte je zeminou a zasaďte voňavé bylinky nebo květiny.

Za páté utkejte originální rohože nebo klobouky z proužků nastříhaných z lahví.Tato činnost zaujme nejen dospělé, ale i děti.

Za šesté, trojrozměrné lahve mohou být základem pro efektní lampy nebo stínidla.Ozdobte si je podle svých představ a užívejte si měkkého rozptýleného světla.

Za sedmé, lahve jsou skvělým krmítkem pro ptáky.Stačí do nich vyříznout otvory na krmení a zavěsit je na strom na zahradě.

Plastové lahve nemusí být odpad, ale cenný materiál pro kreativitu a úctu k přírodě.Otevřete svou fantazii a z obyčejných lahví se mohou stát stylové dekorační předměty, zahradní nářadí nebo hračky pro děti.

Nezapomeňte také na recyklaci plastů.Lahve roztřiďte podle druhu a odneste je do sběrného místa pro průmyslovou recyklaci.Každý krok k uvědomělému životu snižuje dopad na životní prostředí planety!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten