HomeZajímavéNevyhazujte použité plastové kelímky: 10 způsobů, jak je využít doma i v...

Nevyhazujte použité plastové kelímky: 10 způsobů, jak je využít doma i v přírodě

Plastové kelímky – nedílnou součástí našeho života.Používáme je všude: v kavárnách, na piknicích, při cestování.Po vypití nápoje většina z nás neváhá jednorázové kelímky vyhodit do koše.Kreativní a ekologicky smýšlející lidé však v těchto jednoduchých výrobcích vidí velký potenciál.

Před vámi je 10 skvělých nápadů, které vám umožní proměnit obyčejné plastové kelímky v užitečné a originální předměty pro domácnost, zahradu a kreativitu.Díky těmto flyhackům můžete nejen ušetřit peníze, ale také projevit svou fantazii a vlastníma rukama vytvořit krásné a funkční věci z toho, co je obvykle považováno za odpad.

Za prvé, plastové kelímky lze použít jako formy na výrobu koupelových bomb.Tento nápad je vhodný pro ty, kteří se věnují ručním pracím nebo si jen chtějí doma vytvořit voňavé a relaxační výrobky do koupele.Stačí najít vhodný recept a pečlivě smíchat všechny ingredience přímo v kelímku.Po ztuhnutí směsi lze formu snadno vyjmout a zanechat dokonale vytvarovanou bombu.

Za druhé, z mnoha plastových kelímků můžete vyrobit originální závěsné světlo ve tvaru koule.K tomu budete potřebovat žárovku, kolem které bude vytvořena konstrukce z kelímků, sešitých k sobě.Taková neobvyklá lampa vytvoří nejen útulnou atmosféru, ale stane se také jasným akcentem v interiéru každé místnosti.

Za třetí, hrnky jsou skvělým organizérem na školní nebo domácí psací stůl.Můžete je tematicky vyzdobit: nakreslit veselé obličeje, nalepit pestré obrázky nebo je dokonce připevnit na zeď, aby se snadno používaly.Jednoduchý předmět se tak promění v krásný a funkční prvek interiéru.

Za čtvrté, plastové kelímky jsou zábavným novoročním řemeslem , které můžete vyrábět společně s dětmi.Ze šišek můžete například snadno vytvořit květináč na vánoční stromeček.To dítě nejen zabaví, ale také mu umožní projevit svou fantazii a kreativitu.

Za páté, plastový kelímek je ideální pro pěstování sazenic různých kulturních rostlin.Za tímto účelem udělejte na dně drenážní otvory, naplňte nádobu zeminou a zasaďte semena.Tento jednoduchý a úsporný množitel udrží mladé rostliny při životě až do výsadby venku.

Za šesté, šálky mohou být účinným odpuzovačem ptáků na zeleninové zahradě nebo na zahradě.K tomuto účelu budou zapotřebí dvě tyče, z nichž jedna bude upevněna v zemi a druhá – se na ní bude otáčet vlivem větru.Na koncích otáčející se tyče se připevní kelímky, které budou při kývání větrem vydávat zvuky a plašit opeřené škůdce.

Za sedmé, plastové kelímky se skvěle hodí na skladování kosmetických potřeb.Můžete do nich uložit štětce, řasenku, rtěnku a další drobnosti a nádobky si ozdobit podle svých představ.Udržíte tak pořádek v kosmetice a dodáte interiéru koupelny nebo budoáru originální vzhled.

Za osmé, z jednorázových kelímků lze vytvořit pestrý a neobvyklý vánoční věnec na výzdobu terasy nebo pokoje.K tomu je třeba nasadit kelímky na světla věnce, která předtím natřete akrylovými barvami v požadovaných barvách.Takový jednoduchý dekor vytvoří atmosféru slavnosti a zábavy.

Za deváté, malé šálky budou vhodnými nádobami pro ukládání koření v kuchyni.Každé koření bude zabaleno jednotlivě a lze je snadno uzavřít pomocí potravinové fólie nebo celofánových sáčků.Každý kelímek lze pro snadnou identifikaci podepsat fixem.

Za desáté, plastový kelímek lze použít jako nádobu na uložení drobných předmětů souvisejících s ručními pracemi a dalšími tvůrčími činnostmi.Pohodlně se do něj vejdou barevné korálky, knoflíky, jehly, špendlíky a mnoho dalších věcí, které potřebujete ke své práci.

Jak vidíte, obyčejné plastové kelímky – nejsou jen jednorázovým nádobím, ale skutečnou pokladnicí příležitostí pro kreativitu a vynalézavost.Pomocí našich snadno proveditelných tipů si můžete vytvořit krásné a funkční předměty do domácnosti, na zahradu i pro své koníčky, a přitom ušetřit peníze a pečovat o životní prostředí.Nespěchejte s vyhazováním plastových kelímků – dejte jim druhý život a buďte kreativní!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten