HomeZajímavéNevyhazujte stará trička: 9 užitečných věcí, které z nich můžete vyrobit

Nevyhazujte stará trička: 9 užitečných věcí, které z nich můžete vyrobit

Staré košile často vyhazujeme na hadry nebo do popelnice, protože nevíme, jak jim prodloužit životnost.Tyto předměty však skrývají mnoho možností kreativního a praktického využití.Místo toho, abyste je vyhodili, přemýšlejte o tom, jak můžete tyto předměty každodenního šatníku využít ve své domácnosti a pro výzdobu interiéru.

S trochou fantazie a ručních prací můžete vytvořit funkční a stylové kousky, které naplní váš domov útulností a osobitostí.Podívejte se na 9 našich šikovných vychytávek, které vám pomohou dát starým košilím nový život.

Za prvé, proměňte staré tričko ve stylovou nákupní tašku na nákupy.Stačí odstřihnout rukávy a spodní část a límec a horní část zad můžete použít jako ucha.

Za druhé, z košilové látky lze snadno vyrobit krásné povlaky na malé polštářky nebo potahy na pufy.Dodají vašemu domovu útulnost a stanou se jasným akcentem v interiéru.

Za třetí, nastříháním trička na proužky získáte skvělý materiál pro tkaní bezpečných copánkových hraček pro domácí mazlíčky.

Za čtvrté, patchworková deka z kousků oblíbených košil bude ve vaší domácnosti nejen hřejivým, ale také vzpomínkami naplněným útulným předmětem.

Za páté, z části košile může být skvělý ubrousek nebo utěrka do kuchyně.Stačí odstřihnout rukávy a spodní část a máte funkční a ekologickou utěrku.

Za šesté, látka ze staré košile poslouží jako skvělý materiál na šití hraček nebo ozdobných polštářů s výšivkou nebo aplikací.

Za sedmé, z dlouhých zbytků rukávů staré košile se stanou originální a zdobné stuhy na balení dárků.

Za osmé, z manžet košile můžete vyrobit roztomilé kroužky na ubrousky nebo jimi omotat skleničky na víno.

Za deváté, nevyhazujte malé knoflíky – budou z nich roztomilé ručně vyrobené ozdoby na dárkové krabičky a přáníčka.

Jak vidíte, stará košile může dostat druhý život a naplnit váš domov útulností a krásou.Projevte trochu kreativity a ta nejobyčejnější věc se promění v roztomilý kousek dekorace nebo užitečný předmět do domácnosti.Nespěchejte s vyhazováním věcí, které se vám zdají zkažené nebo zastaralé – možná čekají na to, až ve vašich rukou najdou nový život.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten