HomeZajímavéNevyhazujte staré knihy: 11 originálních způsobů jejich využití v domácnosti

Nevyhazujte staré knihy: 11 originálních způsobů jejich využití v domácnosti

Knihy vždy byly a jsou nedílnou součástí našeho života.Ani v době digitálních technologií neztrácí papírová verze literárních děl na významu.Postupem času se však na policích hromadí mnoho starých knih, které již byly přečteny nebo je z nějakého důvodu již nepotřebujeme.Místo toho, abyste je vyhodili, můžete jim dát druhý život a proměnit je v originální a užitečné interiérové předměty.

Za prvé, stará kniha je vynikající skrýš cenností.Stačí v ní opatrně vyříznout dutinu a obálku ponechat neporušenou.Taková nenápadná krabička na poličce se stane spolehlivým úložištěm důležitých drobností.

Za druhé, knihy jsou vynikající pro výrobu všech druhů nábytku.Můžete je například použít jako hlavní materiál pro křeslo tak, že vrstvy knižních stránek nalepíte na dřevěný rám.Z knih a časopisů lze vyrobit stylový konferenční stolek.

Zatřetí lze knihy použít k výrobě robustní konstrukce pro nástěnné hodiny nebo stojací lampu.Jednoduchým vyvrtáním otvoru do stohu knih jím projdou prvky svítidla.

Za čtvrté, některé části knihy, jako je vazba, hřbet nebo obálka, jsou vhodné pro zdobení různých předmětů v interiéru.Například by jimi měla být pokryta viditelná strana zásuvky nebo by kniha měla být začleněna do interiéru místo rámu.

Za páté, knihy jsou vynikající pro různé prvky nábytku.Měly by být pevně slepeny k sobě, aby tvořily základ.Na něj můžete položit různé druhy předmětů.Například z knih a časopisů můžete vytvořit bar, noční stolek nebo polici.

Za šesté, knihy jsou skvělé jako materiál pro výrobu neobvyklého stolu.Stačí je v několika vrstvách přilepit na desku a vytvořit desku stolu a nohy.

Za sedmé, hromady knih budou skvělým originálním čelem postele.Měli byste je nalepit na překližku a připevnit na zeď.Knihy můžete také použít jako podstavec pod postel.

Za osmé, pro milovníky originálních dekorací se bude hodit kompozice s rostlinou v květináči ze staré knihy.Stačí do něj udělat otvor pro nádobu a zasadit květiny.

Za deváté, pufy na knihy — další způsob, jak zútulnit interiér.Připevněte hromádku knih páskem, na ni položte polštářek.Pro větší bezpečnost si vyrobte dřevěný podstavec.

Za desáté, knihy lze také použít jako materiál pro výrobu originálních hodin.Stačí umístit hodinový mechanismus do otvoru vyříznutého ve stránkách knihy a ručičky se provléknou obalem.

Za jedenácté, obal z rozbité knihy bude skvělým základem pro efektní kabelku.Dalšími potřebnými materiály jsou kůže nebo látka na boky, ucha z jiné kabelky a zip nebo knoflíky na zapínání.

Staré nepotřebné knihy lze tedy při troše fantazie a zručnosti dobře proměnit v zajímavé a užitečné věci do domácnosti.Hlavní je nebát se experimentovat!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten