HomeZajímavéNevyhazujte staré podprsenky: 7 užitečných lifehacků na doma i na cesty

Nevyhazujte staré podprsenky: 7 užitečných lifehacků na doma i na cesty

Nespěchejte s vyhazováním starých podprsenek – tyto krátkodobé součásti šatníku mohou díky kreativnímu přístupu najít druhý život.Zde je 7 rychlých triků, které vám pomohou proměnit nechtěné podprsenky v užitečné a stylové kousky.

Za prvé, ze starých podprsenek můžete vyrobit krásné květináče.Kalíšky jsou ideální pro miniaturní rostliny nebo sukulenty.Stačí vyjmout pěnové vložky, udělat otvory pro drenáž a ozdobit podle vlastního uvážení.

Za druhé, ramínka podprsenky jsou skvělou náhradou za gumičky do vlasů.Jsou pružné, pevné a nemačkají se.Stačí ramínka ustřihnout na správnou délku a použít je k sepnutí vlasů do culíku nebo drdolu.

Zatřetí lze podprsenkové košíčky použít k výrobě originálních horkých talířů.Stačí je zvenku pokrýt bavlněnou látkou a dovnitř vložit tepelně izolační materiál.Budete mít roztomilé a praktické podtácky.

Za čtvrté, podprsenky s krásnou krajkou nebo výšivkou můžete proměnit v efektní kabelky nebo spony.Ke košíčkům přišijte řemínek a máte stylový doplněk.

Za páté, pěnové košíčky podprsenky se skvěle hodí na výrobu domácích bačkor nebo hraček.Jsou měkké, tvarovatelné a příjemné na dotek.

Za šesté, kostice z formy na podprsenku lze použít jako záhyby pro papírové záložky.Dodávají záložkám potřebnou tuhost.

A konečně za sedmé, staré podprsenky – vynikající materiál pro vyšívání.Lze z nich vytvořit originální klobouky, brože, sponky do vlasů a mnoho dalšího.Prostor pro kreativitu je omezen pouze vaší fantazií.

Proto nespěchejte s vyhozením starých podprsenek! Zařaďte do nich tyto životabudiče a vytvořte z nich něco užitečného, krásného a jedinečného.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten