HomeZajímavéNevyhazujte staré povlaky na polštáře: 6 užitečných využití pro vaši domácnost a...

Nevyhazujte staré povlaky na polštáře: 6 užitečných využití pro vaši domácnost a kuchyň

Když starý povlak na polštář zchátrá, nevyhazujte ho jen tak.Opotřebovaný textil totiž může najít spoustu užitečných využití v domácnosti i v přírodě.Podívejme se na 6 takových nápadů.

Mnozí z nás dnes vlastní velké množství nepotřebných a zastaralých věcí.Týká se to oděvů, obuvi, domácích potřeb i interiérových předmětů.Místo toho, abyste je okamžitě vyhodili, můžete se pokusit dát jim nový život a najít kreativní způsoby, jak je dále používat.Náš výběr life hacků vám pomůže podívat se na staré, nepotřebné věci novým pohledem a proměnit je v něco užitečného a praktického.

Zaprvé, povlak na polštář poslouží jako skvělý povlak, který ochrání věci ve vaší skříni před prachem a cizími pachy.Stačí ji položit na ramenní vycpávky spolu s oblečením.U dlouhých šatů můžete zkombinovat několik povlaků na polštáře.

Zadruhé, z přebytečných povlaků na polštář lze snadno ušít oblečení nebo doplňky pro panenky.Děťátko bude mít z takového kreativního dárku radost.

Za třetí, malý, pevný povlak na polštář poslouží jako skvělý obal na křehké předměty při stěhování nebo přepravě.Je bezpečnější než jejich balení do novin nebo bublinkové fólie.

Za čtvrté, rozstříháním povlaku na polštář na kousky z nich můžete vytvořit povlaky na oddělené praní barevného a bílého prádla.Je to pohodlné a šetří to čas při pozdějším třídění.

Za páté, povlak na polštář naplněný synteponem bude užitečný jako teplá podestýlka nebo přikrývka pro domácího mazlíčka.

Za šesté, nadšenci do šití budou moci použít krásný povlak na polštář jako originální podšívkovou látku pro výrobu tašek, batohů a dalších předmětů.

Jak vidíte, pro staré a nepotřebné věci můžete snadno najít spoustu nových využití.Stačí projevit trochu fantazie a kreativity.Tím si nejen zjednodušíme proces zbavování se harampádí, ale také přispějeme k ochraně životního prostředí snížením množství odpadu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten