HomeZajímavéNevyhazujte staré rámy na obrazy: 9 užitečných využití v domácnosti

Nevyhazujte staré rámy na obrazy: 9 užitečných využití v domácnosti

Často se nám stává, že v rohu domu leží starý rámeček s obrazem, na který se práší a je smutné ho vyhodit, ale není pro něj místo.Přitom potenciál takových rámů není zdaleka vyčerpán! Můžete z nich vyrobit spoustu originálních a funkčních interiérových předmětů do každé místnosti.Prokážete-li kapku fantazie a zručnosti, můžete z rámu vytvořit stylovou lampu, praktický organizér nebo dekorativní prvek.

Dnes se podíváme na mnoho nápadů na zajímavé a efektivní využití starých rámů.Kdo ví, třeba najdete možnost, která vás bude inspirovat k vytvoření autorského díla? V každém případě stojí za to zapnout fantazii a podívat se na zaprášené ‚harampádí‘ novým pohledem.Zde je 9 kreativních nápadů!

Nejprve vložíte obyčejnou překližku do krásného rámu a získáte stylový noční stolek na originální noze.Natřete ho v tónu interiéru a je hotovo!

Za druhé, 4 malé rámečky lze spojit dohromady a vytvořit z nich rustikální lucernu se svíčkami uvnitř.Dodatečná dekorace dodá svítilně šmrnc.

Do třetice lze i obyčejnou poličku na knihy ‚obléknout‘ do rámečku, který zvýrazní hodnotu vašich oblíbených foliantů a dodá jim na významu.

Za čtvrté, rám obsahuje sklo pokryté speciální barvou, na kterou můžete psát křídou nebo fixem.Vznikne tak stylová tabule na poznámky a upomínky.

Za páté přilepte na rámeček plastovou mřížku a vytvořte si tak praktický organizér na šperky.Nyní budou mít náušnice a korálky kam dát!

Za šesté, použijte rám jako podklad pro barevný panel se stuhami a květinami – bude to krásný akcent v každé místnosti.

Za sedmé, do rámu se vloží perforovaná deska s háčky pro skladování koření v kuchyni.Pohodlné a vkusné!

Za osmé, malý rámeček s háčky u vchodu poslouží jako držák klíčů.Teď už je určitě nezapomenete!

Za deváté, slepením 4 velkých a 4 malých rámů dohromady můžete vytvořit celý skleněný dům v rustikálním stylu.

Jak vidíte, pro nepotřebné rámečky existuje mnoho zajímavých a užitečných využití! Projevte svou fantazii a z harampádí se zrodí mistrovské dílo!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten