HomeZajímavéNevyhazujte staré ručníky: 10 efektivních způsobů, jak je využít v domácnosti i...

Nevyhazujte staré ručníky: 10 efektivních způsobů, jak je využít v domácnosti i v kuchyni

Časem i ty nejkvalitnější ručníky ztrácejí svou měkkost a používáním se opotřebovávají.Nespěchejte však s jejich vyhozením! V tomto článku se podíváme na 10 důmyslných nápadů, jak znovu využít staré ručníky.

Za prvé, z útržků roztrhaných ručníků můžete vyrobit skvělé čisticí hadry.Stačí ručníky nastříhat na malé čtverečky – dokonalé savé hadříky na vytírání podlah a utírání prachu jsou hotové!

Za druhé, staré ručníky poslouží jako skvělá výplň polštářů a pufů.Látku jemně nastříhejte a použijte jako alternativu synteponu při šití nebo přečalounění čalouněného nábytku.

Za třetí, pokud jsou v rodině děti, vyrobte si savé bryndáky z opotřebovaných ručníků místo toho, abyste kupovali nové.Úsporné řešení problému!

Za čtvrté, projevte fantazii a vyrobte si originální koupelnovou rohožku ze zbytků starých ručníků.Spleťte proužky do copánků, sešijte kruhy různých průměrů – bude to stylový detail zdůrazňující interiér.

Za páté, kreativní typy mohou krásný ručník s potiskem recyklovat na tašku na pláž nebo každodenní nákupy.Potřebovat budete pouze látková pera, nit a jehlu.

Za šesté, pokud je utěrka dostatečně silná, vyrobte z ní kuchyňské chňapky v tónu vašeho interiéru.Stačí si vzít jako vzor hotové kuchyňské chňapky.

Za sedmé, překvapte své spolubydlící a hosty originálními koupelnovými pantoflemi ušitými z měkkého starého ručníku.A hostitelky ať žárlí!

Za osmé, nekupujte potah na žehlicí prkno – vyrobte si ho sami z velkého nepotřebného ručníku s vyšitými iniciálami.Bude to elegantní a praktické.

Za deváté udělejte svým mazlíčkům radost novými povlečeními ze 2 prošitých ručníků s měkkou výplní uvnitř.Nebo vyrobte provazovou hračku na kousání pro koťata a štěňata.

Za desáté, nastříháním ručníků na dlouhé pruhy můžete uplést zajímavé rohože v efektních tvarech do jakékoli místnosti v domě.Popusťte uzdu své fantazii!

Jak vidíte, pro nepotřebné ručníky můžete najít mnoho užitečných a kreativních využití.Projevte trochu kreativity a získáte ze starých věcí něco užitečného a krásného!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten