HomeZajímavéNevyhazujte staré talíře: 10 užitečných způsobů, jak je využít v domácnosti i...

Nevyhazujte staré talíře: 10 užitečných způsobů, jak je využít v domácnosti i v domácnosti

V dnešním světě se věnuje velká pozornost otázkám životního prostředí a snižování spotřeby.Mnozí z nás se snaží najít nové využití pro staré předměty, aby prodloužili jejich životnost a snížili množství odpadu.Staré nebo prasklé talíře – patří mezi takové předměty, které se často bez rozmyslu vyhazují.

Ve skutečnosti se však mohou stát materiálem pro vytvoření spousty krásných a užitečných věcí.V tomto článku vám představíme 10 kreativních lifehacků, které vám umožní proměnit staré talíře v něco nového a zajímavého.

Za prvé, z rozbitých talířů můžete vyrobit barevné a jedinečné horké podložky.Střepy jednoduše omotejte drátem nebo je přilepte na korkový či dřevěný podklad.

Za druhé, staré talíře jsou skvělými obaly na květináče – stačí na ně umístit nádoby s květinami, bylinkami nebo sukulenty.

Za třetí, z několika talířů lze vyrobit originální vázu nebo svícen.Slepte je k sobě a ozdobte je podle svých představ.

Za čtvrté, velké ploché talíře poslouží jako dobré tácy na prostírání stolu nebo servírování občerstvení.

Za páté, staré talíře natřete barvami nebo fixy a použijte je jako dekorativní stojany nebo panely na zeď.

Za šesté, ze střepů starých talířů můžete vytvořit mozaiku a ozdobit jimi rámečky na fotografie, zrcadla nebo nábytek.

Za sedmé, ze starých talířů lze vyrobit originální větrné zvonky na zahradu nebo balkon.Do okrajů udělejte otvory a zavěste je na provázky nebo drátky.Vítr vytvoří příjemnou melodii z cinkání keramiky.

Za osmé, velké ozdobné talíře poslouží v kuchyni jako skvělé pokličky na hrnce a pánve.Jednoduše je na ně položíte a jídlo zůstane déle teplé.

Za deváté, k výrobě originálního krmítka pro ptáky lze použít několik talířů a misek různých velikostí.Slepte je k sobě, nechte v nich otvory pro vlet ptáků a nasypte dovnitř semena.

Za desáté, starý talíř s krásným vzorem nebo kresbou bude skvělým základem pro výrobu zrcadla.Stačí vložit zrcadlovou desku dovnitř a ozdobit rám podle svých představ.

Jak vidíte, staré talíře nejsou jen odpadem, ale zdrojem kreativity a vytváření krásných a užitečných věcí.Vyzkoušením těchto mucholapek nejenže využijete svůj tvůrčí potenciál, ale také ušetříte peníze.Až budete mít příště rozbitý nebo znuděný talíř, vzpomeňte si na tyto nápady a vdechněte mu nový život!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten