HomeZajímavéNevyhazujte staré talíře: 5 způsobů jejich využití v domácnosti a kuchyni

Nevyhazujte staré talíře: 5 způsobů jejich využití v domácnosti a kuchyni

V každé domácnosti se časem nahromadí staré, poškrábané talíře a hrnky, které se zdají být nepoužitelné.Na likvidaci takového nádobí je však ještě brzy! Mají mnoho užitečných funkcí, na které se často zapomíná.

Za prvé, na květináče můžete použít staré nádobí.Do dna nádoby udělejte odtokové otvory, vyplňte je vrstvou keramzitu a zasaďte do nich své oblíbené rostliny.Ukáže se, že originální keše!

Za druhé, pokud je talíř někde na boku poškozený a na dně neporušený, může sloužit jako stojánek na malou svíčku.V ostatních případech bude třeba praskliny a díry opravit.

Za třetí, staré hluboké talíře jsou skvělé jako horké talíře na jídelním stole.Vypadá to hezky a bezpečněji než pokládat horkou pánev přímo na ubrus.

Za čtvrté je lze použít k dekoraci cestiček na zahradě nebo kuchyňské zahrádce.Za tímto účelem je můžete částečně zakopat do země podél cesty a prasklé úlomky schovat pod zem.

Za páté můžete jednotlivé střepy nádobí použít v mozaice nebo jako strukturovaný prvek v dekoru – například místo mořských oblázků.Možností je mnoho!

Nespěchejte tedy se zbavováním se starého nádobí.Dopřejte mu druhý život ve svůj prospěch!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten