HomeZajímavéNevyhazujte staré tkaničky do bot: 9 způsobů, jak je využít v domácnosti

Nevyhazujte staré tkaničky do bot: 9 způsobů, jak je využít v domácnosti

Tkaničky ze starých bot nebo tenisky se najdou téměř v každé domácnosti.A často je paní pro jistotu pečlivě skladují, i když samotné boty už dávno odepsaly jako nepoužitelné.Ukazuje se však, že to vůbec není praktické plýtvání! Vždyť staré tkaničky se v šikovných rukou mohou proměnit v celou řadu užitečných a originálních věcí.

Než tedy pošlete staré tkaničky do popelnice, popusťte uzdu své fantazii.A mohou se stát základem pro kreativní řemesla a užitečné interiérové prvky! Zde je 9 způsobů, jak využít tkaničky do bot ve vašem domě a domácnosti.

Za prvé, tkaničky do bot je velmi vhodné používat k vázání květin a mladých keřů.Stačí opatrně omotat šňůrku kolem slabého ohýbajícího se stonku a uvázat uzel.Rostlina tak poroste rovnoměrně a nebude se naklánět na jednu stranu.

Za druhé, provléknutím provázku uvnitř láhve s úzkým hrdlem, sklenice nebo vázy vytvoříte skvělý improvizovaný čisticí ruff.Jednoduše provlékněte provázkem ve stejných vzdálenostech kousky houby nebo flanelu.Účinně vyčistí celý vnitřní povrch!

Za třetí, k odnaučení domácích koček šplhat po nábytku stačí na pohovku nebo křeslo položit rovnoběžnou řadu tkaniček.Takový ‚pichlavý‘ povrch bude kočkám nepříjemný na tlapky a přestanou na něj skákat.

Za čtvrté, pokud se některé drobné domácí spotřebiče rozbijí, je vhodné použít k jejich upevnění místo gumiček nebo pružin kousky provázku správné délky.Poslouží jako výborná improvizovaná náhrada.

Za páté, tkaničky budou pohodlné a tiché záložky do knih , nepoškodí ani nezničí stránky.Zároveň vám jasná barva pomůže rychle najít správné místo.

Za šesté, tkaničky lze použít jako improvizovanou šňůru na sušení prádla v podmínkách kempování nebo na balkoně.Stačí šňůru uvázat mezi dvě podpěry a sušící konstrukce je hotová během několika minut.

Za sedmé, takové šňůrky jsou ideální pro zdobení a zkrášlování různých řemeslných výrobků , přáníček, fotorámečků.Jejich zářivé barvy dodají vaší práci stylový a dokončený vzhled.

Za osmé, silné tkaničky dokáží bezpečně stáhnout a svázat balíček nebo zásilku místo obyčejného provazu nebo pásky.Tato vlastnost je užitečná zejména při zasílání předmětů nepravidelného tvaru.

Za deváté, šikovným spletením starých různobarevných šňůr lze získat skutečně jedinečnou hračku – originální amulet pro panenky.

Podívali jsme se tedy na 9 překvapivě užitečných způsobů, jak využít obyčejné tkaničky do bot daleko za jejich přímým účelem.Jak vidíte, nic není jednodušší a dostupnější než tento předmět.Než tedy staré tkaničky vyhodíte, vzpomeňte si na jejich skryté talenty! S jejich pomocí snadno vyzdobíte svou domácnost a vyřešíte spoustu úkolů v domácnosti.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten