HomeZajímavéNevyhazujte staré záclony: 8 efektivních využití pro vaši domácnost a kuchyň

Nevyhazujte staré záclony: 8 efektivních využití pro vaši domácnost a kuchyň

Staré záclony, které se již nehodí do interiéru nebo ztratily svůj původní vzhled, nemusíte vyhazovat.S trochou fantazie a minimálním úsilím z nich lze vytvořit mnoho stylových a užitečných věcí do domácnosti.

Tímto přístupem nejen ušetříte, ale také skvěle zrealizujete své tvůrčí ambice.V tomto článku se podíváme na 8 zajímavých nápadů, které pomohou dát druhý život nechtěným záclonám.

Za prvé, zkuste si ušít záclony do kuchyně ve stylu patchworku.Vytvořením vzorů z barevného patchworku se každým pohybem jehly vetknou do látky nové tóny a vznikne tak skutečně jedinečná dekorace interiéru.

Za druhé, staré záclony lze použít k výrobě zástěry do kuchyně.Nejenže ochrání vaše oblečení před postříkáním a skvrnami při vaření, ale také dodá interiéru vaší kuchyně barevné akcenty.

Za třetí, obývací pokoj naplňte domácí útulností a teplem tím, že si z látky bývalých záclon ušijete měkké dekorační polštářky.Budou ladit s interiérem a stanou se vítaným místem odpočinku pro vás i vaše blízké.

Za čtvrté, stará lampa bude zářit novými barvami, pokud obléknete její stínidlo do luxusního brokátu nebo hedvábné látky z bývalých záclon.Měkké světlo se bude půvabně rozptylovat a ponoří místnost do atmosféry luxusu.

Za páté, pociťte radost z tvořivosti tím, že pro své děti vyrobíte vlastní ručně vyrobené plyšové hračky z kousků starých záclon.Tito jedineční plyšoví kamarádi vám budou po dlouhá léta připomínat vaše úsilí a lásku.

Za šesté, můžete si vyrobit módní tašky nebo spony z husté záclonoviny.Přidejte originální kování a doplňky a získáte exkluzivní výrobek.

Za sedmé, ze starých záclon můžete utkat rohože nebo koberce do domu.Takové ručně vyráběné výrobky dodají interiéru jedinečné kouzlo a individualitu.

Za osmé, světlé záclony mohou být skvělým materiálem pro šití ubrusů a ubrousků.Dodají prostřenému stolu barvy a vytvoří slavnostní náladu.

Jak vidíte, staré nepotřebné záclony – to je skvělý materiál pro realizaci různých kreativních nápadů.Při projevení trochy fantazie můžete vytvořit stylové a užitečné interiérové předměty, hračky nebo dekorativní prvky, které naplní váš domov útulností a osobitostí.Vyzkoušejte si to sami!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten