HomeZajímavéNevyhazujte staré záclony: 9 efektivních způsobů, jak je využít doma i v...

Nevyhazujte staré záclony: 9 efektivních způsobů, jak je využít doma i v kuchyni

Změna interiéru je vždy nepříjemným počinem.Zvláště když se jedná o tak významný dekorativní prvek, jakým jsou záclony.Vždyť tento detail udává celkový styl místnosti.Když přijde čas na aktualizaci záclonového textilu, mnozí stojí před otázkou: kam se starými záclonami? Je škoda je vyhodit, protože se jedná o spolehlivou tkaninu.A záclony stojí hodně peněz, takže chcete prodloužit jejich životnost.

Staré záclony přitom mohou mít druhý život.Z jejich látky se vyklubou různé užitečné a krásné věci do domácnosti.Hlavní je projevit trochu fantazie a zručnosti.Pojďme se tedy podívat na 9 nápadů, k čemu můžete záclony po výměně využít.

Za prvé, vyrobte si nádherné stínítko na lampu.Jako plafón slouží elegantně našité záclonové střapce v tónu interiéru.Jednoduché a vkusné!

Za druhé, ušijte ze starých záclon potahy na pohovku, křesla a další čalouněný nábytek.Zvlášť efektně vypadají modely v klasickém stylu se záhyby a volánky.Aktualizujte interiér, aniž byste museli utrácet!

Za třetí, pokud jsou záclony dostatečně husté a krásné, proměňte je v krásný přehoz na postel.I ten nejjednodušší model bez lemování bude vypadat bohatě.

Za čtvrté, potěšte hostitelku ručně vyráběná zástěra.Stačí provléknout stuhu horní částí záclony a uvázat mašli – hotovo!

Za páté, nekupujte drahý ubrus – vyrobte si ho sami z použitých záclon.Stačí i ten nejjednodušší střih, hlavně – velikost a barevnost podle vašich představ.

Za šesté, pokud nemáte v domě dostatek dekoračních polštářů , lze povlaky na ně snadno ušít z kousků záclonoviny.Ať mají pohovka a postel nějaké barevné akcenty!

Za sedmé, na chalupě nebo ve venkovském domě ušijte lehké závěsy na skleněných dveřích pro zútulnění a soukromí.Nebo dokonce místo dvířek na kuchyňských skříňkách!

Za osmé, chcete-li jídelnímu stolu dodat slavnostní nádech, vyrobte si dlouhý úzký ubrus z pruhů starých záclon – velmi módní detail!

Jak vidíte, pro nepotřebné záclony můžete najít mnoho užitečných využití.Projevte svou fantazii a staré věci se promění v potřebné a krásné!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten