HomeZajímavéNevyhazujte starý deštník: 7 způsobů využití v domácnosti

Nevyhazujte starý deštník: 7 způsobů využití v domácnosti

Staré věci se málokdy vyhazují hned – obvykle se na ně dlouho práší v mezipatře nebo ve spíži v naději, že se jednou budou hodit.Někdy však právě takové zapomenuté nálezy pomáhají realizovat ty nejodvážnější nápady! Dnes si povíme o tom, jak dát druhý život tak zdánlivě neužitečnému předmětu, jako je starý rozbitý deštník.

Překvapivě se tento skromný doplněk může proměnit ve skutečné dílo užitého umění, stylový prvek interiéru nebo dokonce nezbytnou součást domácnosti.Stačí trocha fantazie – a voilá, obyčejný deštník bude hrát novými barvami! Jaké zajímavé možnosti jeho sekundárního využití je tedy třeba zvážit?

Za prvé, takový deštník se bude skvěle hodit jako neobvyklý držák na kytice.Do složeného deštníku vložte květinovou houbu namočenou ve vodě, vložte květiny a převažte stuhou nebo provázkem.Bude to velmi účinné!

Za druhé, tento deštník je ideální pro halloweenskou výzdobu.Omotejte kolem něj pavučinu z nití nebo látky, připevněte několik plastových pavouků a slavnostní výzdoba je hotová!

Za třetí, rozbitý deštník může posloužit jako základ pro dětský baldachýn nebo ‚vzdušný zámek‘.Stačí přes rám přehodit světlou, vzdušnou látku a vaše dítě bude mít pohádkový palác na hraní!

Za čtvrté, jako originální stínítko skvěle poslouží rozbitý deštník.Stačí přes něj přehodit vhodnou látku a voilá, budete si připadat jako hrdina z pohádky nebo majitel vlastního fotoateliéru!

Za páté, pokud chcete, můžete si z rozbitého deštníku vyrobit luxusní ‚křišťálový‘ lustr.K tomu potřebujete korálky nebo girlandu z průhledného plastu – a voilá, neobvyklá lampa je hotová!

Za šesté, takový deštník poslouží jako výborný kompaktní sušák na prádlo , ponožky, punčocháče a další drobnosti.Pohodlné do bytů malých rozměrů!

Za sedmé, z plastového rozbitého deštníku můžete vyrobit mini skleník pro pokojové rostliny.Pokud chcete, můžete ho vybavit systémem zavlažování a dodatečného osvětlení.

Tolik zajímavých nápadů na využití starého deštníku v každodenním životě! Odvažte se, fantazírujte, tvořte – a deštník vám bude dobře sloužit!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten