HomeZajímavéNevyhazujte starý šampon: hostesky našly 5 nenahraditelných využití

Nevyhazujte starý šampon: hostesky našly 5 nenahraditelných využití

Šampon – univerzální výrobek, který může být užitečný nejen pro vlasy, ale i pro různé domácí práce.Někdy se stane, že zakoupený šampon nevyhovuje vašemu typu vlasů nebo byl zakoupen v příliš velkém množství a jeho datum spotřeby již vypršelo.

Místo toho, abyste je vyhodili, můžete najít kreativní způsoby, jak je v domácnosti využít.V tomto článku vám nabídneme 5 šikovných lifehacků, jak využít zbytky nebo prošlý šampon.

Za prvé, šampon může být skvělým způsobem, jak zabránit zamlžování zrcadel v koupelně.Naneste malé množství šamponu na povrch zrcadla a poté jej otřete do sucha – a horká pára již nebude způsobovat zakalení zrcadla.

Za druhé, několik kapek šamponu pomůže dodat lesk koženému zboží , jako jsou tašky a boty.Naneste přípravek na povrch a jemně otřete měkkým hadříkem – a vaše kožené doplňky budou zářit novými barvami.

Za třetí, šampon může nahradit gel pro praní jemných tkanin , jako je jemný kašmírový svetr.Šetrně vyčistí předmět, aniž by poškodil jeho strukturu.

Za čtvrté, šampon – vynikající čisticí prostředek pro vodovodní armatury a kohoutky.Naneste jej na povrch, nechte působit 15-20 minut a poté jej opláchněte vodou a otřete do sucha měkkým hadříkem.

Za páté, šampon může být užitečný i pro čištění koberců a podlah , nejenže zajistí dokonalou čistotu, ale také zanechá příjemnou jemnou vůni.

Nespěchejte s vyhazováním zbytků šamponu – najděte pro ně ve své domácnosti důstojné využití! Pomůže vám to nejen ušetřit peníze, ale také vám to umožní maximálně využít všechny možnosti tohoto všestranného výrobku!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten