HomeZajímavéNevyhazujte starý zubní kartáček: 5 užitečných způsobů, jak ho využít doma i...

Nevyhazujte starý zubní kartáček: 5 užitečných způsobů, jak ho využít doma i v kuchyni

V dnešním světě, kde je čas – vzácným zdrojem, neustále hledáme způsoby, jak optimalizovat domácí práce.Jedním z takových nástrojů, který může rutinní procesy zjednodušit i urychlit, je obyčejný zubní kartáček.

V tomto článku se s vámi podělíme o 5 nečekaných, ale účinných způsobů použití zubního kartáčku, které vám usnadní a urychlí čištění.

Zaprvé, použijte zubní kartáček k čištění dlaždic v koupelně nebo v kuchyni.Tím vyřešíte problém v těžko přístupných místech, jako jsou spáry a rohy.

Za druhé, odstraňte prach z notebooku.Jemně vyčistěte klávesnici notebooku zubním kartáčkem, abyste odstranili drobky a prach.

Zatřetí vraťte bělost svým teniskám.Naneste zubní pastu na zubní kartáček a důkladně jím potřete podrážku tenisky.Poté odstraňte veškeré zbytky pomocí vatového kotouče namočeného v micelární vodě.

Za čtvrté očistěte brambory od nečistot.Brambory namočte na 5 minut do teplé vody a poté je vydrhněte zubním kartáčkem.Tento DIY hack je vhodný i pro čištění jiné zeleniny, hub a ryb.

Za páté, vyčistěte řetěz jízdního kola.Omotejte dva zubní kartáčky lepicí páskou nebo gumičkami, naneste čisticí prostředek a při otáčení pedály převalujte řetěz mezi štětinami.

Jak vidíte, obyčejný zubní kartáček se může stát nepostradatelným pomocníkem při řešení mnoha domácích úkolů.Pamatujte, že jednoduché, ale účinné, jednoduché, ale účinné fígle vám mohou výrazně usnadnit život a uvolnit čas na důležitější věci.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten