HomeZajímavéNikdy nedávejte mléko do dveří chladničky: častá chyba při skladování potravin

Nikdy nedávejte mléko do dveří chladničky: častá chyba při skladování potravin

Mléko je jedním z nejběžnějších a nepostradatelných produktů v našem jídelníčku.Díky svému bohatému složení je cenným zdrojem bílkovin, tuků, sacharidů, vitaminů a minerálních látek.

Aby si však mléko zachovalo své zdravé vlastnosti a chuť, je nutné dodržovat správné podmínky skladování.Teplotní režim a způsob skladování v chladničce hrají rozhodující roli při určování trvanlivosti tohoto rychle se kazícího produktu.

Nedodržení doporučení může vést k předčasnému zkažení mléka a ztrátě jeho cenných živin.Pamatujte na následující pravidla pro skladování mléka!

Zaprvé byste se měli vyhnout skladování mléka na dveřích chladničky, protože teplota je zde obvykle vyšší než optimální.Odborníci důrazně doporučují umístit mléčné výrobky na prostřední police.

Za druhé, ideální teplota pro skladování mléka je 4 až 5 stupňů Celsia , která se obvykle udržuje na prostředních policích chladničky.

Za třetí, pokud je mléko skladováno při vyšší teplotě, typické pro dveře chladničky, nevyhnutelně to vede ke zkrácení doby trvanlivosti a zrychlenému kažení.

Za čtvrté, z tohoto pravidla existuje výjimka.Láhev mléka lze umístit na dveře chladničky, pokud plánujete spotřebovat celý její objem v blízké budoucnosti, aniž byste nápoj nechali ‚čekat‘ několik dní.

Za páté, i při optimální teplotě skladování si čerstvé mléko zachovává svou použitelnost pouze přibližně 10 dní.Po otevření krabice se doba použitelnosti drasticky zkracuje a celý objem by měl být spotřebován maximálně do 5 dnů.

Chcete-li si tedy plně vychutnat chuť a výhody mléka, je důležité dodržovat jednoduchá doporučení pro skladování.Umístěním na prostřední police chladničky při teplotě 4-5°C maximalizujete čerstvost nápoje.Při dodržování těchto jednoduchých pravidel můžete mléko i nadále používat při přípravě nejrůznějších pokrmů a nápojů.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten