HomeŽivotní stylNikdy to nedělejte u barvených šedivých vlasů - zachováte tak dlouhou trvanlivost...

Nikdy to nedělejte u barvených šedivých vlasů – zachováte tak dlouhou trvanlivost barvy

Pokud chodíte téměř každých čtrnáct dní do kosmetického salonu, abyste si upravili šediny, vyplatí se ujistit se, že o své vlasy řádně pečujete.Barvířka a tvůrkyně vlastní značky vlasové péče Tatiana Lisina naší redakci prozradí, co děláte špatně.

Jak odbornice poznamenala v rozhovoru s ‚Teď dávejte pozor!‘, při barvení šedivých vlasů se musíte rozhodnout, co je pro vás důležitější – neztratit barvu po celé délce, nebo zajistit efekt implicitního odrůstání, abyste si udrželi estetiku po dlouhou dobu a nemuseli neustále navštěvovat kosmetické salony.Řešení každého z těchto problémů vyžaduje jiný přístup.

V prvním případě koloristka radí používat domácí tónovací balzámy, ale v žádném případě šampony.Ty totiž vysušují již tak suchou strukturu šedivých vlasů.

‚Pro udržení barvy můžete používat balzámy.Můžete také zajít do kosmetického salonu, kde vám profesionální koloristka namíchá udržovací koktejl pro domácí použití,‘ řekla odbornice.

Kromě toho koloristka radí nemýt si vlasy horkou vodou a nezapomínat používat filmotvorné masky.Ty vlasy dokonale hydratují a pomáhají zachovat barvu.

Nikdy to nedělejte na barvené šedivé vlasy – udržíte tak barvu dlouho trvající.

Foto: freepik.com/ freepik.

V druhém případě, kdy je třeba zajistit implicitní efekt odrostů, radí koloristka přizpůsobit barvení množství šedivých vlasů.

‚Pokud je již více než 50 %, volíme světlé, úplné blond, abychom co nejvíce omezili odrosty.Koneckonců, pokud se s takovým množstvím šedivých vlasů začnete barvit v tmavých odstínech, uvidíte za 2 týdny po návštěvě salonu světlou hranici odrostů.Vypadá to ošklivě,‘ poznamenala barvířka.

Když není šedivých vlasů tolik, méně než 50 %, radí tazatelka podívat se na melír – střídat barvené vlasy s nebarvenými.Existuje řešení pro mnohem méně šedivých vlasů.

‚Pokud šediny přesáhly 30-40 %, můžeme již přejít k prodlužování.Čím více šedivých vlasů, tím světlejší odstíny volíme.Mnoho žen se nyní uchyluje ke sprejům, které přetřou odrostlé odrosty.I to je přijatelné, ale stále je lepší nechat si profesionálně vymýt barvu a přejít na světlejší odstíny,‘ uzavírá odbornice.

Mezitím byly jmenovány nejmódnější účesy pro jemné vlasy.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten