HomeZajímavéObarvený ubrus se opět promění: pamatujte na složení tohoto pracího roztoku

Obarvený ubrus se opět promění: pamatujte na složení tohoto pracího roztoku

Skvrnitý ubrus po domácí oslavě může způsobit spoustu potíží.Nenechte se však rozčílit, protože existují účinné způsoby, jak se zbavit i těch nejodolnějších skvrn.

Někdy nemusíte chodit do čistírny nebo kupovat drahé výrobky.Pomocí jednoduchých ingrediencí, které jistě najdete v každé domácnosti, můžete ubrus vyprat sami a obnovit jeho neporušený vzhled.Zde jsou dva návody krok za krokem:

KROK 1: Připravte si roztok ze dvou lžic jedlé sody, jedné lžíce prostředku na mytí nádobí a jedné lžíce vody.Pokud je směs příliš hustá, zřeďte ji další vodou.

KROK 2: naneste pastu na znečištěná místa ubrusu a houbou je důkladně vydrhněte.Poté vložte ubrus do pračky.

Pokud se chcete zbavit starých skvrn, změňte složení roztoku:

KROK 1: Na jednu polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí vezměte dvě lžíce jedlé sody a tři až čtyři lžíce peroxidu vodíku.

KROK 2 : Vzniklou směs naneste na problematická místa a nechte působit 15 minut.Poté ubrus vyperte obvyklým způsobem.

KROK 3 : V případě potřeby postup několikrát opakujte, dokud nebudou skvrny zcela odstraněny.

Podle těchto pokynů můžete rychle a bez námahy vyprat i ten nejsilněji zašpiněný ubrus po slavnostní hostině.Navíc nebudete muset utrácet peníze za drahé přípravky nebo služby čistírny.Nenáročné domácí recepty vám ušetří čas i peníze a navíc vám pomohou vážit si svého oblíbeného ubrusu!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten