HomeŽivotní stylOd slepoty po mrtvici: lékař jmenuje nejnebezpečnější kosmetické zákroky

Od slepoty po mrtvici: lékař jmenuje nejnebezpečnější kosmetické zákroky

Dermatovenerolog Pavel Anosov varuje Rusy před některými populárními, ale potenciálně velmi kosmetickými procedurami.Mohou mít vážné zdravotní následky.

Mezi nejnebezpečnější lékař zařadil plastiku kontur, zejména nechirurgickou rhinoplastiku s výplněmi.Injekce výplní do nosu, pod oči nebo do nosoretní rýhy mohou vést k útlaku cév, ischemii tkání, nekróze a v nejhorším případě ke slepotě a mozkové mrtvici.

Anosov doporučuje pečlivý výběr kosmetologa, vyžaduje potvrzení jeho kvalifikace a legálnosti používaných přípravků.’Šedé‘ a ‚černé‘ výplně, které nejsou certifikované, mohou být smrtelně nebezpečné.

Manipulace, které se zdají být neškodné, mohou být také nebezpečné.

Foto: Anna Shvets/pexels.com.

Kromě konturování mohou zdravotní rizika představovat i další procedury, jako je čištění pleti, peeling a masáže.Nepodceňujte potenciální nebezpečí i zdánlivě neškodných manipulací.

Před každou procedurou je důležité pečlivě prostudovat informace, vybrat si zkušeného odborníka a ujistit se, že použité materiály jsou bezpečné, shrnula odbornice v rozhovoru pro Lenta.ru.

Připomeňme, že dříve odborník na krásu vysvětloval, jak poznat dobrý kosmetický salon.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten