HomeZajímavéOdsavače par rychle vyčistíte od zatuchlé mastnoty: pamatujte na tato jednoduchá řešení...

Odsavače par rychle vyčistíte od zatuchlé mastnoty: pamatujte na tato jednoduchá řešení pro domácnost

Odsavač par je nezbytným prvkem každé moderní kuchyně, který zajišťuje příjemné prostředí pro vaření.Časem se však na jeho povrchu nevyhnutelně usazuje mastnota, saze a další nečistoty, což výrazně snižuje účinnost zařízení.

Abyste zajistili správnou funkci odsavače par, musíte jej pravidelně důkladně čistit.Naštěstí k tomu nejsou potřeba drahé chemické prostředky – vynikající výsledky mohou zajistit jednoduché a cenově dostupné přísady.

Metoda č. 1 : Na mastnotu a špínu na kapotě skvěle funguje přírodní směs jedlé sody a octa.Smíchejte je stejným dílem, vzniklou pastu naneste na povrch spotřebiče a nechte ji čtvrt hodiny působit.Poté odsavač par jemně otřete vlhkým hadříkem nebo houbou namočenou v teplé vodě a bude se lesknout čistotou.

Metoda č. 2 : citron je také vynikající přírodní čisticí prostředek.Rozkrojte citrus na polovinu a vymačkejte šťávu do misky.Namočte do ní hadřík nebo houbičku a důkladně otřete digestoř.Po skončení ji opláchněte teplou vodou a osušte.

Metoda č. 3 : Chemická sloučenina, například čpavek , má silný čisticí účinek.Zřeďte ji ve vodě v poměru 1:4, roztok nalijte do rozprašovače a ošetřete jím digestoř.Po 10-15 minutách otřete povrch suchým hadříkem.Je důležité mít na paměti, že čpavek je toxická látka s ostrým zápachem, proto s ním pracujte v ochranných rukavicích a dobře větrejte.

Pravidelné čištění odsavače par některou z těchto jednoduchých a účinných metod udrží vaši kuchyni dokonale čistou a prodlouží životnost spotřebiče.Přírodní prostředky, jako je jedlá soda, ocet a citron, jsou zcela neškodné a skvěle si poradí se všemi druhy nečistot.A spolehlivým spojencem v boji za čistotu a pohodlí v kuchyni bude také čpavek, pokud ovšem dodržíte preventivní opatření.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten