HomeŽivotní stylOkamžité odstranění: málokdo ví, že těchto 7 předmětů by se nemělo uchovávat...

Okamžité odstranění: málokdo ví, že těchto 7 předmětů by se nemělo uchovávat na okenním parapetu

Odborníci na organizaci prostoru nabádají k opatrnosti při výběru věcí, které hodláte mít na okenních parapetech.Některé předměty mohou být pro spolubydlící potenciálně nebezpečné.

  1. Rychlovarná konvice a další domácí spotřebiče. Voda vařící se v rychlovarné konvici uvolňuje horkou páru, která může poškodit okenní sklo.Kromě toho může kondenzace z rychlovarné konvice vést k vysoké vlhkosti, která negativně ovlivňuje dřevěná okna.

  2. Potravinářské výrobky. Vzhledem k výkyvům teplot a přímému slunečnímu záření nelze okenní parapety považovat za ideální místo pro skladování potravin.Rychleji se kazí a také přitahují hmyz.

  3. Křehké předměty. Křehké předměty neumisťujte do blízkosti okna.Vítr je může shodit z výšky.

  4. Chemikálie a kosmetika. Aerosolové spreje mohou při vystavení slunci explodovat.Chemikálie a kosmetické přípravky se mohou rovněž znehodnotit vlivem přímého slunečního záření.

  5. Zrcadla a předměty se zrcadlovým povrchem. Odraz slunečního světla od zrcadel může způsobit požár.Buďte opatrní při umisťování zrcadel na ‚sluneční‘ okenní parapety.

  6. Svíčky. Na slunečním světle se rozpouštějí a vysoké svíčky se mohou vlivem vysokých teplot ohýbat.

  7. Elektronika, knihy a fotografie. Elektroniku, knihy a fotografie uchovávejte mimo dosah vlhkosti z otevřených oken nebo dlouhodobého působení slunečního záření.Mohou se poškodit nebo vyblednout, píše New Hearth.

Již dříve vyšlo najevo, proč je třeba mít v pračce sáček se skořápkami.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten