HomeŽivotní stylOsolte své oblečení před praním a budete se divit, co se s...

Osolte své oblečení před praním a budete se divit, co se s ním poté stane

V domácnosti téměř každé hospodyňky najdete sůl.Málokdo však ví, že ji lze použít nejen při vaření různých pokrmů.Odborníci nám prozradili, proč se vyplatí posypat jí věci před praním.

Celé to spočívá v tom, že s pomocí obyčejné kuchyňské soli můžete výrazně zvýšit účinnost praní.Koření dokáže zničit obrovské množství bakterií, které se často usazují na různých oděvech.

Navíc s pomocí soli můžete vodu učinit mnohem méně tvrdou.To příznivě ovlivní životnost věcí.Budou se pomaleji ‚prát‘ a budou také mnohem měkčí.Odborníci také upozorňují, že sůl lze použít k zachování jasné barvy věcí.

Stačí pár lžiček soli.

Foto: Racool_studio/en.freepik.com.

Užitečná sůl je považována za užitečnou i pro pračku.Přítomnost koření uvnitř bubnu výrazně snižuje riziko rozbití.Zejména proto, že sůl pomáhá zbavit se různých nečistot uvnitř techniky.Díky tomu bude pračka schopna pracovat mnohem déle.

Dříve odborníci navrhli, že sprej rychle zprůhlední a vyleští skleněné a zrcadlové povrchy.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten