HomeŽivotní stylPachové skvrny zmizí beze stopy: ošetřete jimi koberec

Pachové skvrny zmizí beze stopy: ošetřete jimi koberec

I ti nejtrpělivější psi se někdy dostanou do potíží.Pokud váš domácí mazlíček udělal na koberci loužičku, nespěchejte s použitím agresivních prostředků domácí chemie, které nejsou vždy vhodné na vlas.Místo toho použijte jemný, ale účinný lidový prostředek.Přísady pro tento trik najdete po ruce téměř v každé ruštině.

Nejprve na skvrnu nalijte neředěný bílý ocet.Po několika minutách přidejte silnou vrstvu jedlé sody.Ta okamžitě zasyčí – to znamená, že začala chemická reakce.Přikryjte skvrnu nádobou a nechte prostředek ‚působit‘ jeden den, nebo lépe několik dní.

Nakonec sodu z koberce odstraňte vysavačem.

Foto: rawpixel.com/freepik.com.

Během této doby nepříjemný zápach konečně zmizí.Zbývá jen vysát koberec od zbytků sody.Díky tomuto lidovému triku se psí ‚patálie‘ vypaří a koberec zůstane neporušený a nepoškozený.

Již dříve vám filmový expert vysvětlil, na co je třeba myslet, než někomu darujete štěně.Odborník připomněl velkou zodpovědnost a varoval před riziky takového ‚darování‘.

Podle materiálů portálu ‚Nové srdce‘.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten