HomeŽivotní stylPapriky a lilky se budou sklízet v kbelících: stačí je krmit tímto...

Papriky a lilky se budou sklízet v kbelících: stačí je krmit tímto zázračným čajem

Zkušení zahrádkáři vědí, že kvalitní hnojivo lze nejen koupit, ale i samostatně připravit.Výborným hnojivem bude například fermentovaný čaj.

Nejdříve je třeba posbírat veškerou trávu na pozemku.Vhodné jsou kopřivy, pšeničná tráva, pampelišky, jetel, modrá tráva, pastýřská mošna a další.

Posekanou trávu zakryjte černou potravinovou fólií nebo ji vložte do pytlů na odpadky a trochu ji navlhčete.Nic víc není třeba dělat, za slunečného počasí proběhne proces fermentace sám.

Podle serveru ogorod.ru, když jsou zelené listy horké a mají žlutohnědou barvu, lze je použít k zalévání nebo mulčování.

Při pokládání na záhony je třeba dbát na to, aby se hnojivo nedotýkalo stonků rostlin, a připravit roztok pro zalévání.Zkvašená bylina by měla být naplněna do jedné třetiny nádoby, zbytek by měl být zalit vodou a ponechán několik hodin vyluhovat.

Hotovou kompozici lze použít k zalévání v množství jeden litr na rostlinu.Zvláště dobře bude takováto výživa vyhovovat paprikám, dýním a lilkům.

Účinné hnojivo pro brambory bylo jmenováno již dříve.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten