HomeŽivotní stylPěstitelé dači se dozvěděli tajemství, jak vypěstovat ty nejkrásnější hortenzie

Pěstitelé dači se dozvěděli tajemství, jak vypěstovat ty nejkrásnější hortenzie

Julija Strašniková, agronomka státní rozpočtové instituce ‚Ozelenění‘, prozradila, jak vypěstovat nejkrásnější hortenzie.

Podle odbornice by rostlina měla být vysazena daleko od velkých stromů, ale ne na místě, které je po celý den na slunci.Půda pro výsadbu by měla být mírně vlhká a lze do ní přidat i písek, humus a hnojivo.Po výsadbě je třeba půdu kolem sazenice zamulčovat.

Hortenzie by se měly brzy na jaře a během kvetení přikrmovat a mírně zalévat, jak uvádí časopis ‚Večerňaja Moskva‘.

Strazhnikova poznamenal, že pro rozvoj krásného keře ve stromu hortenzie by měly být odstraněny všechny slabé a křivé výhonky a mladý růst silně zkrátit, takže jen několik pupenů.U hortenzie věnčité by se měly odstranit výhony rostoucí dovnitř a mladé výhony by se měly zkrátit o jeden až tři pupeny.

S příchodem zimy lze kořeny hortenzií jednoduše chránit mulčováním, ale velkolisté odrůdy by měly být dobře izolovány.

Dříve nám Andrej Tumanov, selkor, předseda celoruské organizace ‚Zahradníci Ruska‘, řekl, jak správně zalévat rostliny na pozemku usedlosti.

Podle odborníka by se k zalévání měla používat teplá voda nasycená kyslíkem, takže by se neměla používat pouze voda zvednutá ze studny.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten