HomeŽivotní stylPěstujte mrkev pouze tímto způsobem: bude velká a šťavnatá - sousedé vám...

Pěstujte mrkev pouze tímto způsobem: bude velká a šťavnatá – sousedé vám ji budou závidět

Mnoho dačických pěstitelů se mylně domnívá, že vypěstovat velkou a chutnou mrkev je možné pouze díky hnojivům.To však není tak docela pravda.Zemědělská vědkyně Anastasia Kovrignyhová uvedla řadu podmínek, bez kterých nebude možné vypěstovat vynikající úrodu této zeleniny.

Podle odbornice vše začíná u semen.Ta musí být kvalitní a čerstvá a také musí mít dobrou klíčivost.V opačném případě nebude možné dosáhnout vynikající úrody.Před výsadbou namočte semena na 12 hodin do teplé vody.

Stejně důležitá je i příprava půdy.V případě mrkve by měla být kyprá a dobře odvodněná.Před výsadbou zeleniny odborník doporučil zrýt půdu.V hloubce 25-30 cm by neměly být žádné kameny ani plevel.

Půdu můžete překopat rukama nebo malou lopatkou.

Foto: freepik/ru.freepik.com.

Je také nutné zavést organická hnojiva.Nejvhodnější je kompost, humus nebo rašelina.Použití čerstvého hnoje není dovoleno.Může způsobit praskání mrkve.

Po výsadbě bude zelenina vyžadovat pečlivou péči.Je nutné mrkev včas zalévat, zejména v horkém počasí.Kromě toho byste měli pravidelně kypřit půdu a odstraňovat plevel.

Dříve odborníci navrhovali pracovní krmivo pro uschlou orchidej.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten