HomeZajímavéPodlahy budou při příchodu hostů zářit: napište si, jak pečovat o 7...

Podlahy budou při příchodu hostů zářit: napište si, jak pečovat o 7 povrchů

Vytvoření harmonického a estetického interiéru se neobejde bez správné volby podlahové krytiny.Výběr správného materiálu však nestačí k tomu, aby podlaha vypadala dobře po mnoho let – je třeba ji správně udržovat.

Různé typy podlah vyžadují různé přístupy a znalost základních zásad pomůže udržet jejich neporušený vzhled a prodloužit jejich životnost.

Za prvé, pokud jste se rozhodli pro laminátovou podlahu , nezapomeňte, že je důležité pravidelně odstraňovat prach a drobné nečistoty z jejího povrchu měkkým mopem nebo vysavačem.Vyvarujte se přílišného namočení laminátové podlahy a raději použijte mokré vytírání nebo speciální čisticí prostředky.Nezapomeňte laminát chránit před poškrábáním pomocí podpěr nábytkových nohou.

Za druhé, linoleum by se mělo pravidelně čistit od nečistot a prachu vlhkým hadříkem, přičemž je třeba se vyvarovat agresivních čisticích prostředků.Linoleum chraňte před přímým slunečním světlem, abyste zabránili jeho vyblednutí.

Za třetí, koberce vyžadují obzvláště pečlivou údržbu.Vysávejte je alespoň jednou týdně, a pokud se na nich objeví skvrny, okamžitě je ošetřete speciálními přípravky.Jednou ročně se doporučuje hloubkové profesionální čištění koberců.

Za čtvrté, keramické dlaždice jsou odolnější vůči vlhkosti, takže k jejich čištění můžete použít vlhký hadřík a jemné čisticí prostředky.Nezapomeňte vyčistit spáry mezi dlaždicemi pomocí speciálních kartáčů a čisticích prostředků.

Za páté, parkety vyžadují zvláštní péči.Čistěte je měkkým hadrem nebo mopem za použití specializovaných přípravků.Pravidelně, jednou za několik let, se doporučuje parkety vyleštit a nalakovat, aby se obnovil jejich původní lesk.

Za šesté, přírodní kámen , jako je mramor nebo žula, vyžaduje jemnou péči.Otírejte jeho povrch měkkým hadříkem nebo mopem a vyhýbejte se kyselým a zásaditým čisticím prostředkům.Pravidelné leštění pomůže obnovit původní lesk kamene.

Za sedmé, korkovou podlahu je třeba pravidelně čistit od prachu a nečistot otíráním vlhkým hadříkem, ale vyvarovat se nadměrného namáčení.Používejte speciální přípravky na ošetřování korku.

Každý typ podlahové krytiny vyžaduje jiný přístup k údržbě.Dodržováním jednoduchých zásad pravidelného čištění, používáním správných čisticích prostředků a ochranou před poškozením můžete zachovat původní krásu a prodloužit životnost podlahy.Dobře udržovaná podlahová krytina se stane skutečnou ozdobou každého interiéru a bude poskytovat estetické potěšení po mnoho let.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten