HomeZajímavéPokojové květiny se promění: jedna lžíce jednoduchého doplňku pomůže rozvoji rostlin

Pokojové květiny se promění: jedna lžíce jednoduchého doplňku pomůže rozvoji rostlin

Rostliny v květináčích – jsou nezbytnou součástí útulného a harmonického interiéru každého domova.I ty nejkrásnější a nejzdravější květiny však potřebují další výživu, aby byly silné a životaschopné.

Často zapomínáme na potřebu krmení, což může vést k depresivnímu stavu rostlin a dokonce k jejich úhynu.Existuje však neuvěřitelně jednoduchý a účinný způsob, jak svým zeleným ‚mazlíčkům‘ dodat všechny potřebné živiny s minimem námahy.

K výživě pokojových rostlin bude potřeba takový dostupný prvek, jako je síran draselný.Tento přípravek aktivně používají zahrádkáři na pozemcích v usedlostech, ale je vynikající i pro domácí květiny.

Pokyny pro hnojení rostlin síranem draselným:.

KROK 1 : Připravte roztok rozpuštěním jedné čajové lžičky síranu draselného v litru vody.Toto množství bude stačit pro kompletní výživu vašich rostlin.

KROK 2 : Připraveným roztokem zalijte všechny pokojové rostliny.Pro lepší příjem živin se doporučuje hnojit každých 30 dní.

Všimněte si, že zvláště užitečné je hnojení síranem draselným po období zimního klidu.Pomůže jim to rychleji se probudit ze zimního spánku a zintenzivnit růst a bohaté kvetení.Při pravidelném používání tohoto hnojiva budou vaše pokojové květiny vypadat zdravě, životaschopně a potěší vás bujným kvetením.

Podle těchto jednoduchých pokynů můžete svým zeleným mazlíčkům poskytnout všechny potřebné živiny pomocí cenově dostupného a levného hnojiva síranu draselného.Nezapomínejte na pravidelné podávání – a váš domov bude vždy plný povzbuzující energie zdravých zelených!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten