HomeŽivotní stylPokud bylo letošní jaro peklo: takhle byste měli vybírat kontejner pro sazenice...

Pokud bylo letošní jaro peklo: takhle byste měli vybírat kontejner pro sazenice – agronom poradil do budoucna

Agronomka Anastasia Kovrignyhová uvedla čtyři nejvhodnější způsoby pěstování sazenic.Doporučení odbornice jsou vhodná zejména pro ty, kteří letos kvůli výpěstkům strávili poslední nervy.

Agronom radí v této věci zaměřit se na materiál, ze kterého jsou nádoby vyrobeny, nikoli na jejich velikost nebo cenu.Stačí si vybrat takový, se kterým se lépe pracuje.

Dobře, ty plastové se dají používat opakovaně.Snadno se myjí a používají, pokud mají otvory pro odvod vody, udělejte si je sami.Mimochodem, sazenice v nich lze pěstovat bez pikýrování.

Rašelinovými kazetami však dokonale prochází vzduch, takže zemina v nich rychle ‚zdřevnatí‘.A jsou velmi drahé.

Dřevěné nebo plastové truhlíky na sazenice jsou vhodné pro plodiny, které je třeba sklízet.Je důležité mít na paměti, že vzhledem k charakteru nádoby je třeba pečlivě hlídat kořeny sazenic.

Rašelinová tableta, poznamenává agronom, je vhodná hlavně proto, že se sází do země společně se sazenicemi, píše belnovosti.

Dříve agronomka Anastasia Kovrignyhová překvapila i zkušené zahradníky, když doporučila nesklízet mrkev, a vysvětlila proč.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten