HomeŽivotní stylPoté mastnota a špína z mikrovlnné trouby zmizí sama: metoda líné hostitelky

Poté mastnota a špína z mikrovlnné trouby zmizí sama: metoda líné hostitelky

Na umytí mikrovlnné trouby a její uvedení do lesku není vždy nutné vynaložit obrovské úsilí.Hostesky nazýváme jednoduchou metodou, po které z techniky zmizí veškerý nános.

Nejprve si budete muset vzít nádobu vhodnou pro mikrovlnnou troubu co do velikosti.Do ní musíte nalít horkou vodu a jedlou sodu, pak roztok doplnit tekutým mýdlem na praní a promíchat.Zvláště důležité je dodržet poměry.Na půl litru vody by měla přijít asi jedna polévková lžíce jedlé sody a mýdla.

Nádobu s roztokem umístěte do mikrovlnné trouby a zapněte ji.Technika by měla pracovat na plný výkon, ale ne déle než jednu minutu, zdůrazňuje portál ‚Belnovosti‘.

Po uplynutí této doby by měla být nádoba ponechána uvnitř mikrovlnné trouby alespoň několik hodin.Poté se usazeniny na stěnách spotřebiče změkčí.Nakonec zbývá jen odstranit zbytky obyčejnou houbičkou.

Dříve se hostesky dozvěděly, jak vyčistit zatuchlý tuk z grilovacího roštu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten