HomeŽivotní stylPotřete matraci jedlou sodou a nechte ji hodinu působit: nebudete věřit, co...

Potřete matraci jedlou sodou a nechte ji hodinu působit: nebudete věřit, co se stane potom

V mnoha rodinách se matrace nečistí celé roky.Přitom jde o nesmírně důležitou proceduru, protože v látce se hromadí spousta nečistot.To je skvělá živná půda pro škodlivé mikroorganismy.Zbavit se jich, stejně jako špíny a zápachu, může být poměrně jednoduché.

K vyčištění lůžkovin a odstranění přebytečných pachů budete potřebovat obyčejnou jedlou sodu.Tento prostředek však aplikujte s rozumem a vylučte použití vody, jak radí mnozí.Faktem je, že vysušit pak i malou matraci bude velmi obtížné.V důsledku toho zůstane ve vláknech výrobku vlhkost a nepříjemný zápach se znovu objeví.

Autorka zenového kanálu Irina Polyanskaya radí jednoduše rozetřít sodu po celé matraci rukou a nechat ji hodinu působit.Pak už zbývá jen výrobek vysát a těšit se z výsledku.Odborník tvrdí, že po cizích pachových látkách, prachu a škodlivých mikroorganismech nezůstane nic.

Potřete matraci jedlou sodou a nechte ji hodinu působit: nebudete věřit, co se stane potom.

Foto: Zen / Irina Polyanskaya.

Mezitím vyšlo najevo, jak odstranit pachy z chladničky bez použití domácí chemie.

Mezitím odborníci pojmenovali 3 příčiny prudkého poklesu rublu a řekli, co se bude dít dál.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten