HomeŽivotní stylPožírači elektřiny: 5 zařízení, která byste měli na noc odpojit ze sítě

Požírači elektřiny: 5 zařízení, která byste měli na noc odpojit ze sítě

Mnoho lidí je zvyklých nechávat zástrčky domácích spotřebičů dlouho odpojené ze sítě.Televizor, počítač, Wi-Fi router a další zařízení však spotřebovávají energii i v pohotovostním režimu.Chcete-li snížit účet za elektřinu, odpojte je zcela od napájecího kabelu.

Například televizor připojený k elektrické síti pokračuje ve své funkci i při vypnuté obrazovce.V tomto stavu sice nespotřebovává mnoho energie, ale přesto dochází ke ztrátám.

Pokud v té době nepoužíváte internet, odpojte směrovač na noc.Ušetříte tak nejen energii, ale také snížíte negativní vliv zařízení na svůj organismus (mluvíme o elektromagnetickém záření).

Zapojený notebook také nadále spotřebovává elektrickou energii.Neustálé dobíjení navíc negativně ovlivňuje stav baterie zařízení.Odpojená mikrovlnná trouba také spotřebovává elektřinu, i když neohřívá jídlo.

Další častá chyba, které se dopouští téměř každý z nás: necháváme zapojenou nabíječku, aniž bychom měli připojený chytrý telefon nebo tablet.Uvážíme-li, kolik nabíječek připadá na jednoho obyvatele bytu a jak dlouho zůstávají zapojené, nemusí být náklady tak malé.

Již dříve se Rusové dozvěděli, jak znatelně snížit platby za ‚komunální služby‘.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten