HomeŽivotní stylPředčasně odstavená: nečekané důvody, proč kočka žvýká pozlátko a 'déšť', jsou pojmenovány

Předčasně odstavená: nečekané důvody, proč kočka žvýká pozlátko a ‚déšť‘, jsou pojmenovány

Světlana Kapustina, zoopsycholožka z Kočičího divadla Jurije Kuklačeva, prozradila, proč si kočky potrpí na ozdoby na vánoční stromeček.Podle odbornice je v některých případech závislost zvířete nebezpečná pro jeho zdraví.

Kapustina říká, že je třeba rozlišovat mezi situacemi, kdy se kočka prostě zajímá o pozlátko, nebo záměrně pojídá lesklé girlandy.

‚Správné je kočku na pohled na ozdoby předem navyknout.Například několik týdnů před svátky pověste girlandu do zorného pole kočky, aby si na ni zvykla a nevnímala ji jako něco neobvyklého, a tudíž dvojnásob zajímavého.To je takříkajíc tip do budoucna.A právě teď je žádoucí dát kočce podobnou alternativu – novou, jasnou, ale bezpečnou hračku,‘ říká zoopsycholog.

Mnohem závažnější je, když si kočka s pozlátkem nejen hraje, ale i ho žere.Toto chování zvířete může být způsobeno několika příčinami.

‚Důvody jsou obvykle dva.Za prvé to mohou být zdravotní problémy, paraziti apod.Za druhé, kočka mohla být matce odebrána v raném dětství.V obou případech si chlupaté kočky potrpí nejen na novoroční pozlátko, ale mohou rozkousat i provazy, celofánové sáčky a další předměty,‘ vysvětluje odborník na svém kanálu Telegram.

Této dovednosti je těžké se zbavit, domnívá se Kapustina.Nejjednodušší je podle ní odstranit podněty – všechna pozlátka z dosahu kočky.

Dříve se vědělo, jak strávit 31. prosinec, aby byl nadcházející rok šťastný.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten