HomeŽivotní stylPřiložte plátek citronu na hadřík: budete se divit, až nepříjemný problém sám...

Přiložte plátek citronu na hadřík: budete se divit, až nepříjemný problém sám zmizí

Citron se hodí nejen v kuchyni, ale i v domácnosti.Nepostradatelným se stane například tehdy, když potřebujete odstranit skvrny od bobulí.V takovém případě je třeba nakrájet citron na plátky a přiložit na špinavou látku na pět minut.Poté stačí problémové místo opláchnout vroucí vodou a můžete se těšit z výsledku.

Tato metoda je bohužel dobrá pouze proti čerstvým skvrnám.Pokud již zaschly, vyzkoušejte jiný trik.Rozmíchejte lžíci bílého 9% octa v litru vody.Do směsi přidejte půl čajové lžičky pracího gelu.Skvrnu na tkanině namočte do vzniklého roztoku na 15 minut a poté vyperte jako obvykle.

Zaschlé skvrny od šťávy je třeba změkčit glycerinem.

Foto: freepik.com/freepik.com.

Zaschlé skvrny od džusu lze odstranit také glycerinem.Je třeba ho nanést tak, aby skvrna změkla.Poté je třeba v litru teplé vody rozmíchat půl lžičky prostředku na mytí nádobí a lžíci bílého 9% octa.Hadřík je třeba namočit na 15 minut a poté jej poslat do pračky.

Již dříve vyšlo najevo, jak se zbavit skvrn od potu na bílém oblečení.

Podle Hlasu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten