HomeZajímavéPřipálená pánev bude opět zářit: 4 rychlé a snadné metody čištění nádobí

Připálená pánev bude opět zářit: 4 rychlé a snadné metody čištění nádobí

S problémem připáleného jídla na hrncích a pánvích se setkala každá hospodyňka.Nejenže to kazí vzhled nádobí, ale může to být i zdraví nebezpečné, pokud zbytky připáleného jídla sníte.

Naštěstí existují účinné způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat bez použití agresivních chemických látek.V této publikaci vás seznámíme s látkami, které vám pomohou snadno vyčistit připálené nádobí pomocí bezpečných a ekologických metod.

Za prvé, tablety do myčky nádobí.Přestože se nedoporučuje mýt připálené hrnce v myčce, můžete a dokonce byste měli použít mycí tabletu! Účinné složky v tabletách pomohou změkčit a odstranit připálené zbytky jídla.

Za druhé, jedlá soda a hliníková fólie.Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší způsob čištění připálené pánve, který nezabere více než 5 minut.Hliníková fólie v kombinaci s jedlou sodou vytváří abrazivní povrch, který účinně odstraňuje připálené částice.

Za třetí, pomůže Alka-Seltzer.Tyto šumivé tablety pomáhají nejen při bolestech a kocovině, ale poradí si i se závažnými nečistotami, jako je spálené jídlo.Jejich pěnivý účinek změkčuje a odděluje připálené částečky z povrchu nádobí.

Za čtvrté, jedlá soda a ocet.Při smíchání těchto dvou složek dochází k chemické reakci, jejímž výsledkem je uvolnění oxidu uhličitého.Vzniklá pěna účinně odstraňuje různé nečistoty, včetně připálených potravin, z různých povrchů.

Díky těmto jednoduchým, bezpečným a nenáročným tipům budou vaše hrnce a pánve v perfektním stavu a nebudete muset používat drsné čisticí prostředky.Vyzkoušejte je a vaše hrnce a pánve budou opět zářit čistotou!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten