HomeReceptyPřipravte si tento nejzdravější fíkový džem: je to prostě vitamínová bomba

Připravte si tento nejzdravější fíkový džem: je to prostě vitamínová bomba

Fíky jsou velmi zdravé a nízkokalorické ovoce.Je bohaté na vitaminy skupiny B, antioxidanty, vápník a vlákninu.Obsahuje také jedinečné fytochemikálie.

Na základě tohoto ovoce můžete připravit džem.Budete k tomu potřebovat: čtyři kilogramy fíků, dva kilogramy cukru, dva citrony, dvě jablka Granny Smith a 250 mililitrů vody.

  1. Fíky připravte tak, že je dobře omyjete a zbavíte ocásků.Velké plody můžete nakrájet na kousky, malé můžete propíchat vidličkou a vložit do pánve celé.
  2. Fíky zasypeme cukrem a necháme několik hodin pod pokličkou.Když ovoce pustí šťávu, je třeba je zalít sklenicí vody.
  3. Kůru z citronů nastrouháme na struhadle a dužinu nakrájíme na malé plátky.Kůru vložíme do hrnce s fíky a zbytek prozatím odložíme stranou.
  4. Nádobu postavte na sporák a zapněte střední teplotu.Když se směs vaří, vařte ji 15 minut a poté ji nechte vychladnout.
  5. Pokud džem vypadá tekutý, je třeba přidat jablka.Očistěte je od slupky a jadřinců, nakrájejte je na kostičky, zalijte půl šálkem vody a vařte je v samostatné nádobě spolu s dužinou z citronu.Měli byste získat hustou hmotu připomínající želé.
  6. Jablečný džem smíchejte s vychladlými fíky.Podruhé přiveďte k varu a vařte 15 minut, poté nechte vychladnout.Poté postup zopakujte potřetí.
  7. Sterilizujte sklenice, vložte do nich zázvor a zalijte sirupem.Přebytečný sirup z hrnce přelijte do láhve.Bude se hodit na kompot nebo na výrobu jiných džemů.

Fíkový džem je bohatý na antioxidanty a vápník.

Foto: freepik.com/edchechine.

Recept na špagety s mořskými plody a rajčaty byl již dříve zveřejněn.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten