HomeZajímavéProč hospodyně rozpouštěly sůl ve vodě na mytí podlah: několik tajemství našich...

Proč hospodyně rozpouštěly sůl ve vodě na mytí podlah: několik tajemství našich předků

V Rusku se po staletí k čištění podlah nepoužívaly čisticí prostředky, ale obyčejná slaná voda.Tato metoda má oproti moderní chemii řadu důležitých výhod.

Proč tedy stojí za to připomínat si tradice předků?

Za prvé, solný roztok dokonale smývá veškeré skvrny a nečistoty z různých povrchů – dlaždice, laminát, parkety.Dokonce i staré odolné skvrny zmizí beze stopy!

Za druhé, takové čištění ušetří od zbytečných nepříjemností lidi s citlivou pokožkou a alergiky , pro které jsou agresivní chemické látky kontraindikovány.Sůl je naprosto bezpečná.

Za třetí, podle víry mytí podlah solí chránilo rodinu před hádkami, chudobou a nemocemi.Vyháněla také zlé duchy z domu a přinášela štěstí celé domácnosti.

A konečně za čtvrté se věřilo, že solný roztok dokáže odstranit zlé oko, zkaženost a vyhnat negativní energii.A tak chránil obydlí a jeho obyvatele.

Co je tedy potřeba k přípravě takového zázračného prostředku? Pouhé tři polévkové lžíce soli na kbelík vody! No, je lepší začít s mytím podlahy už od prahu, přitáhnout do domu štěstí a prosperitu.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten