HomeŽivotní stylProč na vás ani ten nejdražší parfém nevydrží: chyba, kterou dělá každý...

Proč na vás ani ten nejdražší parfém nevydrží: chyba, kterou dělá každý druhý člověk

Znovu vyložit pořádnou sumu za parfém a doufat, že tentokrát se všichni lidé kolem vás budou obdivně ohlížet, chytat dlouhou stopu po celý den a zasypávat vás komplimenty? Bohužel ne vždy je parfém zárukou své trvanlivosti.

Parfumér Oleg Chazov v rozhovoru s portálem ‚Gorodovoy‘ doporučuje aplikovat parfém na ‚správná místa‘.Tak bude dobře slyšet jak na vás, tak na ostatní.

První chybou, které se dopouštíme, je aplikace zkušební vůně na zápěstí ruky.Toto místo se rychle zahřívá a produkuje maz.Parfém v takových podmínkách rychle ztrácí svou stálost a po 2-3 hodinách není po vůni ani stopy.Kromě toho na zápěstí nosíme náramky a hodinky, které mají tendenci měnit zvuk vůně, a to po celou dobu kontaktu s pokožkou na zápěstí.

‚Optimální je kupodivu nanášet parfém na vnější stranu – hřbet ruky.Vůně se tak bude zajímavěji šířit,‘ poznamenává odborník.

Parfumérka také určila několik dalších ‚výhodných‘ míst na těle, která umožní, aby vůně vydržela co nejdéle a neztratila svou stálost.Stačí nanést několik kapek parfému na spánky a zónu dekoltu.Na vlasy je však lepší parfém nestříkat vůbec.

Již dříve jsme si řekli, co je jedlý parfém a proč je v Japonsku tak oblíbený.

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten