Home Životní styl Proč se muži ve skutečnosti nechtějí ženit : pravda ženy naštve

Proč se muži ve skutečnosti nechtějí ženit : pravda ženy naštve

0

Psycholožka a odbornice na mezilidské vztahy Inna Reinerová vyjmenovala hlavní důvody, proč se muži bojí oženit.

Každý muž má své vlastní obavy a pochybnosti.Některé z nich jsou způsobeny událostmi z dětství a jiné jsou důsledkem předchozích neúspěšných vztahů.Odborník poznamenal, že jedním z nejčastějších strachů mužů je představa manželství.Často je strach mužů ze založení rodiny tak silný, že raději zůstanou navždy svobodní, zdůraznil Reiner.

Je důležité si uvědomit, že v mužské společnosti není obecně přijatelné otevřeně hovořit o svých neúspěších a že pro muže je vyhledání psychologického poradenství často vnímáno jako přiznání selhání.

Kromě toho jim často brání v tom, aby byli sami sebou, postoje z dětství, jako například ‚muži nepláčou‘ nebo ‚jsi muž, tak musíš.‘.

Mužům brání být sami sebou postoje zakořeněné od dětství.

Foto: Ilya Galakhov / Global Look Press.

Psycholog uvedl hlavní důvody, proč se muži bojí manželství:.

  1. Rutina.Mnoho mužů se obává, že manželství povede k monotónnosti a oni budou nuceni strávit celý život se stejnou ženou, ochuzeni o novoty a pestré události.
  2. Ztráta kontroly a svobody.Muži jsou zvyklí rozhodovat sami, je pro ně důležité cítit se ve vztahu dominantní.Obávají se, že žena bude omezovat jejich svobodu a nutit je, aby se podřídili jejím přáním.
  3. Negativní zkušenosti v rodičovských vztazích.Mnoho mužů vyrostlo v prostředí, kde docházelo ke konfliktům, rozvodům a neúspěšným vztahům.Tyto zkušenosti na ně mohou mít silný vliv a vyvolat v nich obavy z manželství.
  4. Strach ze zodpovědnosti.Muži se obávají nových povinností a odpovědnosti nejen za sebe, ale i za druhou osobu.Nutnost postarat se o manželku a budoucí děti v nich vyvolává obavy, že to všechno nezvládnou.
  5. Monotónní sexuální prožitky.Pro muže je důležité, aby byl jejich sexuální život pestrý.Představa, že by museli zůstat celý život se stejnou ženou, může být vážným argumentem proti manželství.

Kromě toho hraje důležitou roli také strach ze zrady, rozvodu a pochybnosti o správné volbě, uvedl portál RuNews24.ru.To vysvětluje oblibu známého písňového verše: ‚Raději si vezmu pas před matrikou,‘ uzavírá odborník.

Dříve jsme vám řekli o pěti důležitých frázích, které muž od své ženy očekává.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version