HomeZajímavéProč si zkušené hospodyňky dávají mýdlo do kapsy kabátu: oblečení déle vydrží

Proč si zkušené hospodyňky dávají mýdlo do kapsy kabátu: oblečení déle vydrží

Bohužel ne všechny hospodyně si dají tu práci, aby staré oblečení vyčistily a oživily.Místo toho je raději vyhodí a koupí si nové.Tuto praxi však lze jen stěží považovat za hospodárnou a rozumnou.

Mnohem efektivnější je vyzbrojit se několika užitečnými životabudiči a reprezentačními stylingovými triky, díky kterým budou zapomenuté věci vypadat reprezentativněji a déle vydrží.

Abyste se vyhnuli výskytu molů, aniž byste zničili drahé kabáty, bundy, svetry a další oblečení, existuje osvědčená metoda, kdy se do kapes dávají kousky pracího mýdla.To účinně odradí škůdce, aniž by došlo k poškození tkaniny.

Proč to funguje. Zaprvé vůně mýdla se molům nelíbí. Za druhé , mýdlo absorbuje vlhkost a udržuje vnitřní strany kapes a záhybů suché, takže prostředí není vhodné pro rozmnožování škůdců.

Samozřejmě se nemůžete omezit pouze na toto opatření. Abyste své věci udrželi v perfektním stavu co nejdéle, je důležité:.

 

  • Pravidelně větrejte a čistěte skříně, věšáky a komody.Zabráníte tak vzniku vlhkosti a plísní.
  • Pravidelně vyndávejte věci ze vzdálených koutů skříně a vyvěšujte je na čerstvý vzduch.
  • Včas opravujte oděvy a zabraňte tomu, aby drobná poškození přerostla ve velké škody.
  • Při zjištění stop molů ošetřete věci speciálními prostředky a také párou nebo mrazem.
  • Používejte přírodní tkaniny, které jsou méně náchylné ke škodlivým účinkům.
  • Letní oblečení skladujte odděleně od zimního a vyhněte se teplotním extrémům.

 

Dodržováním těchto jednoduchých pravidel a pravidelným vkládáním kousků pracího mýdla do kapes pověšeného oblečení můžete výrazně prodloužit jeho životnost.Pečlivost a ostražitost – to je to, co vám pomůže vyhnout se neblahým potížím v podobě oděvů poškozených moly!

Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich
Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, restauratér, podnikatel, lektor, herec, autor kuchařek a moderátor pořadů o vaření na TV Prima. V letech 2009 až 2018 byl moderátorem pořadu Ano, šéfe!
RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Am beliebtesten